STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

7-9 marca – Painted Desert – Flagstaff – Page

Trzydniowa trasa przez przepiękną pustynię, „malowaną” wszelkimi odcieniami wszystkich kolorów. W oddali góry i skały w najróżniejszych rozmiarach i kształtach, momentami tworzące krajobraz jak z Marsa lub innej dziwnej planety. Cudo! Jak to na pustynię przystało niedobór cywilizacji i silny wiatr, na szczęście w tę stronę fordewind i baksztag lewego halsu, tylko czasami przechodzący w półwiatr spychający nas z drogi. Zobaczymy, co będzie w drodze powrotnej 😉
Obydwa noclegi udało się nam (tzn. Ani) załatwić u Indian Navajo. Pierwszy w kościele , dzięki dobroci pastora Waltera i jego żony Heleny, którzy nawet pomodlili się za nas, za nasze rowery, za opony, żeby się nie przebijały, za projekt dookoła świata, za nasze rodziny i przyjaciół, za Polskę i za USA i jeszcze za inne ważne sprawy. Bardzo ciekawe doświadczenie 😍. Drugi nocleg w takiej sali ze stołem prezydialnym, w której zwykle na filmach spotykają się mieszkańcy miasteczka, w tym wypadku członkowie plemienia i rozmawiają o swoich ważnych sprawach i coś tam uchwalają.

7 marca – Flagstaff – Cameron, 85km, 380m przewyższenia
https://strava.app.link/jRfrcoiySU
Zobaczcie ten dzień na filmie:

8 marca – Cameron – Gap, 54k m, 460 m przewyższenia
https://strava.app.link/9jjC1oiCVU

9 marca – Gap – Page, 72k m, 390m przewyższenia
https://strava.app.link/iyT2n3nCVU

Dodaj komentarz

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Mariusz Orlik

Mariusz Orlik

Uczestnik etapu 24

Zawód — programista. Z wyboru i doświadczenia — aktywny podróżnik rowerowy. Dotychczasowe wyprawy rowerowe — bliższe po Europie i dalsze po Azji — upłynęły mu pod znakiem zapierających dech widoków (piękna Gruzja i Tajlandia), rowerowych wyzwań (Wisła 1200) i testowania sprzętu rowerowego. Relacje z wypraw, porady sprzętowe, zdjęcia i filmy z tras wrzuca na bloga on2wheels.pl. Wielki fan graveli i bikepackingu. Na ulicy ogląda się za każdym rowerem.

Marek Zalewski

Marek Zalewski

Uczestnik etapu 24

Lat… dużo. „Nuda” od ponad 20 lat – przedsiębiorca w branży budowlanej. Prezes klubu kolarskiego GLKK VICTORIA i pasjonat roweru szosowego.
Dobro wraca – pomysłodawca i uczestnik charytatywnych rajdów długodystansowych na rzecz chorych dzieci po Polsce i Europie.
Biały puch – uwielbia narty biegowe i wielokrotny uczestnik Biegu Piastów na 50 km. Góry – tylko Bieszczady.
Rodzina – mąż Ewy, ojciec Kamila i Jana. Carpe diem – na kapcie, fotel i pilot przyjdzie pora, trzeba świat zdobywać.

Ola Sławek

Ola Sławek

Uczestniczka etapu 24

Mama Fantastycznej Czwórki, żona Najukochańszego, instruktor ZHP, drużynowa 13 OGZ „Bractwo Zaginionego Kufra”, fundatorka, wiceprezes Zarządu i edukator Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, właścicielka i barista kawiarni „Tam i z Powrotem”, społeczniczka działająca na rzecz miasta Opola i swojej dzielnicy.  Uwielbia dzieci i pracę z nimi, pasjonuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w szczególności metodą harcerską i edukacją domową, których sednem jest działanie, samorozwój i przygoda.

Anna Studnicka

Anna Studnicka

Uczestniczka etapu 24

Z wykształcenia pedagog, zawodowo pracująca w jednej z krakowskich firm dystrybucyjnych. Pasjonatka przemierzania świata różnymi środkami transportu, z zamiłowania rowerzystka, realizująca także pasję śpiewu chóralnego. Od niedawna także świecka misjonarka (Indie) i członkini CMS.