STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

To ostatni etap naszej podróży.

11- 14 marca – jedziemy zobaczyć Wielki Kanion 🤩
To ostatni etap naszej podróży, na jego końcu przekażemy pałeczkę i rowery
Etapowi 25. 💪
Pierwsze dwa dni wracamy do Gap i Cameron, skąd prowadzi droga do Grand Canyon Village. W nocy spadł deszcz, co spowodowało, że przepiękna Painted Desert nabrała nowych barw. 🌈
Trzeciego dnia wyjechaliśmy z Cameron od naszego znajomego pastora z zamiarem dostania się do Grand Canyon National Park. Tego dnia potężne orkany 🌪️🌪️🌪️ zaatakowały USA, czego niestety też doświadczyliśmy. Wiatr 🌬️ był tak silny, że przewracał nas i spychał z drogi, poza tym wiał z kierunku, w którym próbowaliśmy jechać. Po kilkunastu kilometrach, które przejechaliśmy w ciągu 5-6h, poddaliśmy się i postanowiliśmy przeczekać. O rozbijaniu namiotów nie było mowy, zdmuchnęłoby nas razem z nimi. Resztę dnia i noc przeczekaliśmy w publicznej toalecie przy punkcie widokowym – jedynym budynku w okolicy. W nocy temperatura spadła do -5°C, ale na szczęście wiatr się uspokoił. Następnego dnia byliśmy już w stanie pojechać dalej. Naszym celem było Desert View ze swoim kampingiem. Po drodze padający śnieg, wiatr i mróz bardzo utrudniały nam jazdę. Dotarliśmy na miejsce około 15:00 i okazało się, że kamping jest zamknięty i nie ma innej opcji na nocleg. Pojechaliśmy kolejne 40km wzdłuż Kanionu do Grand Canyon Village. Widoki po drodze cudowne i całe szczęście, bo ratowały nasze dobre samopoczucie tego dnia 😍 W GCV śnieg, mróz, brak noclegów lub za miliardy 😞 Po raz kolejny ratowała nas niewiarygodna dobroć ludzka, której doświadczamy podczas naszej podróży. Tym razem był to Krzysztof Jagielło 💓 który zgarnął nas ze sobą z powrotem do Flagstaff, gdzie do samego rana prowadziliśmy „nocne Polaków rozmowy”. Dzięki Krzysiu 😘😘😘

15 – 16 marca – Flagstaff
Czekamy na uczestników #etapu25. Razem pojedziemy z powrotem do Wielkiego Kanionu na przekazanie pałeczki.

11 marca – skała niedaleko Horseshoe Band – Gap, 74km, 811m przewyższenia
https://strava.app.link/A73D8Llx0U
Zobaczcie tę trasę na filmie od on2wheels.pl: https://www.facebook.com/on2wheelspl/videos/2055731308052635/

12 marca – Gap – Cameron, 53km, 160m przewyższenia
https://strava.app.link/oNdf11vx0U

13 marca – Cameron – punkt widokowy
Zobaczcie te trasy na filmie od on2wheels.pl: https://www.facebook.com/on2wheelspl/videos/410181076465196/
18km, 260m przewyższenia
https://strava.app.link/ntFfniYC6U

14 marca – punkt widokowy – Grand Canyon Village, 76km, 1185m przewyższenia
https://strava.app.link/vg2WxR0C6U

 

 

Dodaj komentarz

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Mariusz Orlik

Mariusz Orlik

Uczestnik etapu 24

Zawód — programista. Z wyboru i doświadczenia — aktywny podróżnik rowerowy. Dotychczasowe wyprawy rowerowe — bliższe po Europie i dalsze po Azji — upłynęły mu pod znakiem zapierających dech widoków (piękna Gruzja i Tajlandia), rowerowych wyzwań (Wisła 1200) i testowania sprzętu rowerowego. Relacje z wypraw, porady sprzętowe, zdjęcia i filmy z tras wrzuca na bloga on2wheels.pl. Wielki fan graveli i bikepackingu. Na ulicy ogląda się za każdym rowerem.

Marek Zalewski

Marek Zalewski

Uczestnik etapu 24

Lat… dużo. „Nuda” od ponad 20 lat – przedsiębiorca w branży budowlanej. Prezes klubu kolarskiego GLKK VICTORIA i pasjonat roweru szosowego.
Dobro wraca – pomysłodawca i uczestnik charytatywnych rajdów długodystansowych na rzecz chorych dzieci po Polsce i Europie.
Biały puch – uwielbia narty biegowe i wielokrotny uczestnik Biegu Piastów na 50 km. Góry – tylko Bieszczady.
Rodzina – mąż Ewy, ojciec Kamila i Jana. Carpe diem – na kapcie, fotel i pilot przyjdzie pora, trzeba świat zdobywać.

Ola Sławek

Ola Sławek

Uczestniczka etapu 24

Mama Fantastycznej Czwórki, żona Najukochańszego, instruktor ZHP, drużynowa 13 OGZ „Bractwo Zaginionego Kufra”, fundatorka, wiceprezes Zarządu i edukator Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, właścicielka i barista kawiarni „Tam i z Powrotem”, społeczniczka działająca na rzecz miasta Opola i swojej dzielnicy.  Uwielbia dzieci i pracę z nimi, pasjonuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w szczególności metodą harcerską i edukacją domową, których sednem jest działanie, samorozwój i przygoda.

Anna Studnicka

Anna Studnicka

Uczestniczka etapu 24

Z wykształcenia pedagog, zawodowo pracująca w jednej z krakowskich firm dystrybucyjnych. Pasjonatka przemierzania świata różnymi środkami transportu, z zamiłowania rowerzystka, realizująca także pasję śpiewu chóralnego. Od niedawna także świecka misjonarka (Indie) i członkini CMS.