STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Meldujemy, że dolecieliśmy do Los Angeles

Meldujemy, że dolecieliśmy do Los Angeles.🛬 Nasze jednorazowe torby dotarły prawie w całości – dobrze, że je zafoliowaliśmy przed nadaniem. 🤔 Dwa rowery już odnaleźliśmy, teraz musimy pozbierać pozostałe. 🚲🚲🚲Postanowiliśmy zmienić nieznacznie trasę wyprawy i w piątek ruszamy na nasz 24. etap BJ z Tuscon, a nie z Nogales, jak było zaplanowane. W Tucson musimy oddać samochód i to tam czeka na nas pałeczka sztafetowa i dwa kolejne rowery, dzięki nieocenionej pomocy Bart i Aggie Turecki! 🙏

Niby jesteśmy tu dopiero parę godzin, ale już zdążyliśmy po ciemności jechać naszym wynajętym Grand Caravanem bez świateł, tubylcy bardzo uprzejmie nie zwracali mam uwagi, że robimy coś nie tak 😂 Zostaliśmy obtrąbieni dopiero, gdy wjechaliśmy na skrzyżowanie ze złego pasu ruchu, ale szybko się uczymy… 🤪 Z innych ważnych informacji: parówki i bułki smakują tu tak samo jak w domu 😀

1 comment

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Mariusz Orlik

Mariusz Orlik

Uczestnik etapu 24

Zawód — programista. Z wyboru i doświadczenia — aktywny podróżnik rowerowy. Dotychczasowe wyprawy rowerowe — bliższe po Europie i dalsze po Azji — upłynęły mu pod znakiem zapierających dech widoków (piękna Gruzja i Tajlandia), rowerowych wyzwań (Wisła 1200) i testowania sprzętu rowerowego. Relacje z wypraw, porady sprzętowe, zdjęcia i filmy z tras wrzuca na bloga on2wheels.pl. Wielki fan graveli i bikepackingu. Na ulicy ogląda się za każdym rowerem.

Marek Zalewski

Marek Zalewski

Uczestnik etapu 24

Lat… dużo. „Nuda” od ponad 20 lat – przedsiębiorca w branży budowlanej. Prezes klubu kolarskiego GLKK VICTORIA i pasjonat roweru szosowego.
Dobro wraca – pomysłodawca i uczestnik charytatywnych rajdów długodystansowych na rzecz chorych dzieci po Polsce i Europie.
Biały puch – uwielbia narty biegowe i wielokrotny uczestnik Biegu Piastów na 50 km. Góry – tylko Bieszczady.
Rodzina – mąż Ewy, ojciec Kamila i Jana. Carpe diem – na kapcie, fotel i pilot przyjdzie pora, trzeba świat zdobywać.

Ola Sławek

Ola Sławek

Uczestniczka etapu 24

Mama Fantastycznej Czwórki, żona Najukochańszego, instruktor ZHP, drużynowa 13 OGZ „Bractwo Zaginionego Kufra”, fundatorka, wiceprezes Zarządu i edukator Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, właścicielka i barista kawiarni „Tam i z Powrotem”, społeczniczka działająca na rzecz miasta Opola i swojej dzielnicy.  Uwielbia dzieci i pracę z nimi, pasjonuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w szczególności metodą harcerską i edukacją domową, których sednem jest działanie, samorozwój i przygoda.

Anna Studnicka

Anna Studnicka

Uczestniczka etapu 24

Z wykształcenia pedagog, zawodowo pracująca w jednej z krakowskich firm dystrybucyjnych. Pasjonatka przemierzania świata różnymi środkami transportu, z zamiłowania rowerzystka, realizująca także pasję śpiewu chóralnego. Od niedawna także świecka misjonarka (Indie) i członkini CMS.