STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

14 lutego

14 lutego. O 4 rano dotarliśmy do campingu w Catalina State Park. Ponieważ część naszego sprzętu czeka lub podróżuje jeszcze po Stanach, rozbiliśmy dwa namioty dla chłopaków, a my z Anią dospałyśmy do rana w samochodzie. W bardzo niedalekiej odległości wyły kojoty. Rano Marek przygotował do drogi dwa rowery, które już ze sobą mamy. Odebraliśmy od Barta i Aggie dwa kolejne rowery i resztę sprzętu. Po południu zaczęło padać, a właściwie lać, namioty, które swoje już przeżyły przeciekają 😞 Przyjaciele zabrali nas do domu – mamy ciepło i sucho 😍
15 lutego. Opady deszczu spowodowały, że przez nasz camping przepłynęła rzeka. Jeszcze nie wiemy, co zostało z naszego sprzętu, gdyż odcięło nam drogę dojazdową. Dopiero wieczorem woda opadnie, jeśli przestanie padać 🌧️🌧️🌧️
Jednak dziś nie ruszymy w drogę 😭 piąty ostatni rower dotrze do nas dopiero w poniedziałek. Kolejna zmiana trasy – nie wyjedziemy na Mount Lemon, droga zamknięta ze względów bezpieczeństwa – podczas gdy u nas padał deszcz, 2000 m wyżej spadł śnieg. W każdym razie mamy kilka dni lenistwa: doprowadzimy rowery do porządku, zaimpregnujemy namioty, przygotujemy flagę, pobiwakujemy i pozwiedzamy okolicę.
Tego dnia odwiedziliśmy z Aggie Saguaro National Park – krajobraz jak u Lucky Lucka i Strusia Pędziwiatra 🏜️ Marek miał bardzo bliskie spotkanie z kaktusem 😵
Woda 🌊🌊🌊 w naszym obozie nie opadła do wieczora i dalej korzystamy z przemiłej gościnności Aggie i Barta 💖 Pięknie dziękujemy 😍
Wieczorem z naszymi gospodarzami bawiliśmy się w fantastycznej meksykańskiej 🌮🌯🥙🌶️ knajpce Mia Tierra.

1 comment

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Mariusz Orlik

Mariusz Orlik

Uczestnik etapu 24

Zawód — programista. Z wyboru i doświadczenia — aktywny podróżnik rowerowy. Dotychczasowe wyprawy rowerowe — bliższe po Europie i dalsze po Azji — upłynęły mu pod znakiem zapierających dech widoków (piękna Gruzja i Tajlandia), rowerowych wyzwań (Wisła 1200) i testowania sprzętu rowerowego. Relacje z wypraw, porady sprzętowe, zdjęcia i filmy z tras wrzuca na bloga on2wheels.pl. Wielki fan graveli i bikepackingu. Na ulicy ogląda się za każdym rowerem.

Marek Zalewski

Marek Zalewski

Uczestnik etapu 24

Lat… dużo. „Nuda” od ponad 20 lat – przedsiębiorca w branży budowlanej. Prezes klubu kolarskiego GLKK VICTORIA i pasjonat roweru szosowego.
Dobro wraca – pomysłodawca i uczestnik charytatywnych rajdów długodystansowych na rzecz chorych dzieci po Polsce i Europie.
Biały puch – uwielbia narty biegowe i wielokrotny uczestnik Biegu Piastów na 50 km. Góry – tylko Bieszczady.
Rodzina – mąż Ewy, ojciec Kamila i Jana. Carpe diem – na kapcie, fotel i pilot przyjdzie pora, trzeba świat zdobywać.

Ola Sławek

Ola Sławek

Uczestniczka etapu 24

Mama Fantastycznej Czwórki, żona Najukochańszego, instruktor ZHP, drużynowa 13 OGZ „Bractwo Zaginionego Kufra”, fundatorka, wiceprezes Zarządu i edukator Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, właścicielka i barista kawiarni „Tam i z Powrotem”, społeczniczka działająca na rzecz miasta Opola i swojej dzielnicy.  Uwielbia dzieci i pracę z nimi, pasjonuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w szczególności metodą harcerską i edukacją domową, których sednem jest działanie, samorozwój i przygoda.

Anna Studnicka

Anna Studnicka

Uczestniczka etapu 24

Z wykształcenia pedagog, zawodowo pracująca w jednej z krakowskich firm dystrybucyjnych. Pasjonatka przemierzania świata różnymi środkami transportu, z zamiłowania rowerzystka, realizująca także pasję śpiewu chóralnego. Od niedawna także świecka misjonarka (Indie) i członkini CMS.