STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree
Etap 37

Etap 37

Etap 37: Wrocław - Gdańsk (Polska) , 1 - 14 grudnia 2019
Anna Popowska

Anna Popowska

Uczestniczka etapu 3 oraz liderka 2-giej części etapu 37

Anna Popowska – jest szczęśliwą mamą i żoną. Dom to jej azyl. Z radością uczestniczy w tworzeniu Wolnej Szkoły Harmonia opartej na rozumieniu potrzeb dzieci. Fizjoterapeutka, kończy studia na kierunku psychologia kliniczna dziecka. Pasją do podróżowania zaraził ją jej najlepszy przyjaciel Zbyszek, a radością bycia w podróży – syn Robert. Bike jamboree to dla niej przygoda, mierzenie się ze sobą, współpraca.

Po przygodzie z etapem 3 etapie postanowiła pokazać swoim szkolnym dzieciom jaki to super projekt.
Jest psychologiem dziecięcym pracuje, jako dorosły towarzyszący dziecku w Wolnej Szkole Harmonia i wciąż jest to dla niej czas na poznanie siebie i dzieci w przestrzeni pozasystemowej .
Lubi (parafrazując uczestników swojego etapu) pływać – najchętniej w Serwach, chodzić po górach najbardziej w Beskidzie Niskim, śpiewać gdy na gitarze gra jej mąż.

Anna Łapińska

Anna Łapińska

Liderka etapu 4, 33 oraz 1-wszej części etapu 37

Kierowniczka i współwłaścicielka sali weselnej, koordynator wielu aspektów projektu, liderka minionego etapu 4. czuwająca nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree, dzięki czemu jak się śmieje jej team wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym, bliskowschodnim pustkowiu J Również lider etapu 33 biegnącego przez Hiszpanię gdzie podobnie koordynuje całość przebiegu wyprawy, a w szczególności odpowiada za nawigację i video relację.

Prywatnie: Już nie pamięta co znaczą słowa „nudzę się”. Nie potrafi czegoś nie organizować 😉 Kalendarz i głowę ma zawsze wypełnioną działaniami i pomysłami po brzegi.  Nawet lubi jeździć na rowerze 😉 poza tym lubi chodzić po górach, jeździć konno, tańczyć, czytać książki, poznawać ludzi i zarażać ich uśmiechem. Jako koneserka pięknych momentów uwielbia tworzyć wspaniałe rzeczy i wspomnienia dla innych i siebie. Lubi każdą formę aktywności i dolce far niente 😉

Weronika Kaczor

Weronika Kaczor

Uczestniczka etapu 37.

Mam 12 lat i siostrę.

Lubię grać na perkusji, latać samolotem, pływać, robić modele samolotów.

Od września chodzę do Wolnej Szkoły Harmonia.

Bardzo chciałabym mieć sowę.

Marysia Raczkowska

Marysia Raczkowska

Uczestniczka etapu 37

Lubię ptaszki (interesuje mnie ornitologia).
Bardzo lubię grać w piłkę, jeździć na rowerze.
Relaksuje mnie rysowanie.
Chodzę do Wolnej Szkoły Harmonia

Franek Domagała

Franek Domagała

Uczestnik Etapu 37.

Bardzo lubię grać w szachy, w piłkę, jeździć na rowerze ,łyżwach, chodzić po górach.
Czyli lubię być w ruchu:)
No mi jak każdy nastolatek uwielbiam swój telefonik:)
Chodzę do Wolnej Szkoły Harmonia

Robert Popowski

Robert Popowski

Uczestnik etapu 3 i 37

Robert Popowski – pasjonat liczb, kosmosu i teorii względności. Legomaniak. Od 4 lat radośnie korzysta z dobrodziejstwa tzw. wolnej szkoły. Uczestnik Rowerowego Jamboree 2015 (zimowa Turcja). Powiedział 2 lata temu, że etap 3 Bike Jamboree nie ostatnim, w którym weźmie udział i cel swój realizuje. W projekcie cieszy go bycie częścią ekipy, przygody i poznawanie nowych krajów. 3. etap przejechał, jako niespełna 11-latek!

Gosia, Kuba i Janek Błeńscy

Gosia, Kuba i Janek Błeńscy

Uczestnicy etapu 37.

GOSIA BŁEŃSKA
Mama Kuby i Janka. Bierze udział w projekcie Bezpieczny Kazbek. Uwielbia podróżować i odwiedzać nowe miejsca. Dla widoczków jest w stanie nawet chodzić na kilkugodzinne trekkingi. Chętnie prowadzi samochód, a wtedy muzyka gra głośno. Czasem ona śpiewa głośniej…

KUBA BŁEŃSKI
13 lat. Lubi geografię, historię i wszelkie ciekawostki. Każdy rodzaj sportu jest dla niego interesujący nie tylko pod względem jego uprawiania, ale też jego historii i rekordów. W wolnych chwilach gra w tenisa oraz skleja mikro modele.

JANEK BŁEŃSKI
10 lat. Lubi gry komputerowe i koty. Hobbystycznie łapie Pokemony, ale podchodzi do tego profesjonalnie. Dobrze czuje muzykę i gdy wydaje mu się, że nikt nie widzi można zobaczyć jego „kocie ruchy”.

Artur Kamiński

Artur Kamiński

Uczestnik etapu 37

Zawodowo zajmuje się Arborystyką – dziedziną związaną z opieką nad drzewami . W wolnym czasie podróżnik , szczególnie fascynują mnie rowerowe wyprawy z sakwami. We wrześniu (2019) z Wrocławską grupą rowerową przejechaliśmy 750 kilometrów przez Chorwackie wyspy od Zadaru po Triest .

Krzysztof Zastawny

Krzysztof Zastawny

Uczestnik etapu 37

Tak jak większość uczestników projektu uprawia turystykę rowerową ^^ z tym wyjątkiem że całoroczną. Dodatkowo uwielbia chodzić po górach oraz gra sportowo w brydża. Prywatnie ma firmę zajmującą się serwisowaniem urządzeń biurowych, mąż, tata dwójki dzieci 🙂

Bogumił Koszałka

Bogumił Koszałka

Uczestnik etapu 37

Rowerzysta. Lubię rower, czasem w dziwnych konfiguracjach: jeżdżę na jednokołowym, długie trasy po asfalcie, trudne w górach, a co tydzień polo na rowerach.