STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Wchodzisz i wszystkie rozmowy milkną, a podejrzliwe spojrzenia niemal wyrzucają Cię na zewnątrz. Inna Ameryka

1 marca – Payson – Strawberry, 30km, 630m przewyższenia https://strava.app.link/KlBKKC2pIU
Jedziemy bardzo wąską drogą bez pobocza. Nie dość, że panuje duży ruch, to na dodatek w tych stronach kierowcy nie są mili, mijają nas w bardzo stresujący sposób, czasem o kilka centymetrów. Usłyszeliśmy też kilka epitetów na swój temat… 😞 Inna Ameryka 🇺🇲
W Strawberry nocujemy w motelu 🍓 „Truskawka” 😉 żeby po suchości przeczekać deszczową noc i kolejny dzień 🌧
Zobaczcie tę trasę na filmie od on2wheels.pl: https://www.facebook.com/on2wheelspl/videos/500659873797250/

2 marca – Strawberry 🍓 – nieduże miasteczko, w którym przeczekujemy deszcz. Jego mieszkańcy trzymają obcych na dystans, ale widać, że ze sobą są bardzo zżyci. Ich codziennym miejscem spotkań jest jedyny w okolicy bar „Sportsman’s Chalet”. Jedyny, ale taki prawdziwy, jak na amerykańskich filmach. Wchodzisz i wszystkie rozmowy milkną, a podejrzliwe spojrzenia niemal wyrzucają Cię na zewnątrz. Jest szafa grająca, muzyka country, tarcza do rzutek, na ścianach trofea myśliwskie i mnóstwo innych gratów, a na środku bar z barmanką-właścicielką Giną, która zna każdego swojego gościa po imieniu i dokładnie wie, co mu podać i jak długo dolewać… Wow!

3 marca – Strawberry – Camp Verde, 65km, 660m przewyższenia
https://strava.app.link/fttLjepHMU
Z 1800m npm w Strawberry wyjeżdżamy znów w śniegi i mróz na 2200m npm, a następnie zjeżdżamy na 900m npm, gdzie panuje piękna wiosenna pogoda, ponad 20°C. Pierwszy dzień bardziej zjazdowy, dużo „zgórek” i okazało się, że istnieją też fałszywe „podgórki”, które same wciągają rowery wzwyż 😉
Zobaczcie tę trasę na filmie od on2wheels.pl: https://www.facebook.com/on2wheelspl/videos/402036590342966/

 

Dodaj komentarz

Jaromir Bardzik

Jaromir Bardzik

Lider etapu 24

Geodeta. Czasami nawet, jak leży, to mierzy. Na co dzień przemierza Świat z swoją rodzinką starym busem – Pomarańczą. Tym razem padło na rower, bo czemu nie? Jest pewien, że wyprawa życia wciąż przed nim.

Mariusz Orlik

Mariusz Orlik

Uczestnik etapu 24

Zawód — programista. Z wyboru i doświadczenia — aktywny podróżnik rowerowy. Dotychczasowe wyprawy rowerowe — bliższe po Europie i dalsze po Azji — upłynęły mu pod znakiem zapierających dech widoków (piękna Gruzja i Tajlandia), rowerowych wyzwań (Wisła 1200) i testowania sprzętu rowerowego. Relacje z wypraw, porady sprzętowe, zdjęcia i filmy z tras wrzuca na bloga on2wheels.pl. Wielki fan graveli i bikepackingu. Na ulicy ogląda się za każdym rowerem.

Marek Zalewski

Marek Zalewski

Uczestnik etapu 24

Lat… dużo. „Nuda” od ponad 20 lat – przedsiębiorca w branży budowlanej. Prezes klubu kolarskiego GLKK VICTORIA i pasjonat roweru szosowego.
Dobro wraca – pomysłodawca i uczestnik charytatywnych rajdów długodystansowych na rzecz chorych dzieci po Polsce i Europie.
Biały puch – uwielbia narty biegowe i wielokrotny uczestnik Biegu Piastów na 50 km. Góry – tylko Bieszczady.
Rodzina – mąż Ewy, ojciec Kamila i Jana. Carpe diem – na kapcie, fotel i pilot przyjdzie pora, trzeba świat zdobywać.

Ola Sławek

Ola Sławek

Uczestniczka etapu 24

Mama Fantastycznej Czwórki, żona Najukochańszego, instruktor ZHP, drużynowa 13 OGZ „Bractwo Zaginionego Kufra”, fundatorka, wiceprezes Zarządu i edukator Fundacji Rozwoju Edukacji Empatycznej FREE, właścicielka i barista kawiarni „Tam i z Powrotem”, społeczniczka działająca na rzecz miasta Opola i swojej dzielnicy.  Uwielbia dzieci i pracę z nimi, pasjonuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w szczególności metodą harcerską i edukacją domową, których sednem jest działanie, samorozwój i przygoda.

Anna Studnicka

Anna Studnicka

Uczestniczka etapu 24

Z wykształcenia pedagog, zawodowo pracująca w jednej z krakowskich firm dystrybucyjnych. Pasjonatka przemierzania świata różnymi środkami transportu, z zamiłowania rowerzystka, realizująca także pasję śpiewu chóralnego. Od niedawna także świecka misjonarka (Indie) i członkini CMS.