STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree
Etap 14

Etap 14

Etap 14. Never - Jakuck (Rosja), kwiecień / maj 2018.
Krzysztof Suchowierski

Krzysztof Suchowierski

Lider etapu 14

Z wykształcenia ratownik medyczny. W Rwandzie, Armenii i Gruzji uczył miejscowych nauczycieli w szkołach, jak profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy.
W 2013 roku samotnie wyruszył latem w rodzinnego Białegostoku na Syberię. Pokonał na rowerze blisko dziewięć tysięcy kilometrów. Zimą 2014 odbył podróż życia przejechał rowerem wraz z dwoma Rosjanami z południa na północ rosyjską Republikę Sacha Jakucja, uważaną za jedno z najzimniejszych miejsc na naszej planecie. Za ta wyprawę, jak i za samotną wyprawę przez Kołymę „W pogoni za zorzą polarną” został wyróżniony nagrodą „Kolos” w kategorii „Wyczyn roku”. Autor książki „Rowerem przez mrozy Jakucji”.

Zygmunt Piętak

Zygmunt Piętak

Uczestnik etapu 14 i 15

Zygmunt Piętak – mocno zakręcony rowerowo, przejechał do Chorwacji i nazad wiele razy. Na rowerze pokonał też 6500 km w 63 dni samotnie przez wschodnią i środkową Europę. Przez Gruzję jechał 30 dni, rowerem odwiedził też Ladakh w Indiach (55 dni), Kalka Srinagar (Kardung La moja), przebył trasę Bałtyk – Morze Czarne. Lubi też rowerowo zwiedzać rodzinną Polskę. Brał udział w etapie 7. Bike Jamboree, podczas którego spędził 30. dni na drogach Syberii (z Omska do Barnaul).

Piotr Sztybór

Piotr Sztybór

Uczestnik etapu 1 i 14

Instruktor harcerski w ZHR, prowadzi własną firmę. Uwielbia wyprawy w „niecywilizowane” miejsca, dość sporo jeździ na rowerze, o który sam dba. Jego pasją jest też fotografia, do której bardzo się przykłada.

Bartek Kaczmarczyk

Bartek Kaczmarczyk

Uczestnik etapu 14

Bartłomiej Kaczmarczyk – na co dzień pracuje, jako alpinista przemysłowy. W wolnych chwilach dużo jeździ na rowerze, chodzi po górach i podróżuje autostopem.

Kajetan Deja

Kajetan Deja

Uczestnik etapu 14

Kajetan Deja – z wykształcenia i zamiłowania oceanolog. Na co dzień zajmuje się badaniem organizmów żyjących na morskim dnie we fiordach Spitsbergenu i wpływem zmian klimatu na funkcjonowanie ekosystemów morskich w rejonach polarnych. Gdy nie jest w Arktyce, każdą wolną chwilę najchętniej spędza zwiedzając świat z perspektywy rowerowego siodełka razem z żoną Kasią i psem Nebraską. Jest pasjonatem fotografii przyrodniczej i poklatkowej, a nocą chętnie spogląda w niebo. Oprócz tego jest miłośnikiem technologii analogowej, a gdy nie jest w podróży, lubi naprawiać stare radia lampowe i słuchać muzyki z czarnego krążka.