STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Media o nas

Kliknij na wybrany logotyp by przejść do publikacji /artykułu/ nagrania.

FINAŁ SZTAFETY 13-15 GRUDNIA 2019 R. GDAŃSK:

 

Drugi tydzień etapu 37. należał do grupy dziecięcej – z najmłodszymi rowerzystami BJ rozmawiał Tomasz Kaźmierski z Radio PIK.

W ramach ostatniego etapu sztafety odbyły się liczne spotkania z harcerzami na trasie Wrocław – Gdańsk. Była to też okazja do rozmowy z mediami. Poniżej materiał z gazety Krotoszyńskiej:

6. grudnia Adela Uchmańska i Zbyszek Popowski byli gośćmi audycji 4 Bieg u naszego patrona medialnego – Radio Czwórka. Audycja do posłuchania tutaj:

Cezary Szczepaniuk z etapu 35. w Radio Kampus w programie „Kręte Ścieżki” opowiadał o Szwajcarii:

„Bike Jamboree”. Z rowerem w świat, czyli Dariusz Zajączkowski w Radio Zielona Góra.

O projekcie Retro Bike Jamboree w Gazecie Wyborczej.
Retro Bike Jamboree. Łuczniki za oceanem

Miłosz i Paulina o swoim udziale w Bike Jamboree:


http://www.olsztyn.com.pl/artykul,olsztynscy-studenci-wezma-udzial-w-rowerowej-wyprawie-przez-stany-zjednoczone,27428.html

Miłosz i Paulina w Gazecie Olsztyńskiej.

Miłosz i Paulina z etapu 29. o Bike Jamboree mówili w TVP Olsztyn – zobaczcie na Facebooku.

Zbyszek, Ania i Robert Popowscy, czyli rodzina etapu 3. i rodzina współorganizatorów BJ w wieczornym programie HALO POLONIA na antenie TVP Polonia (31. maja 2019):

 

Zbyszek, Ania i Robert Popowscy, czyli rodzina etapu 3. i rodzina współorganizatorów BJ w programie MAMMA MIA! na antenie Polsat Rodzina (31. maja 2019):

 

Bałagan Na Walizkach to nowy program podróżniczy w Radiu Tczew! Gościem drugiego odcinka był Artur Wysocki podróżnik odpowiedzialny za projekt Podróże z Tabakierą. Opowiedział o trudach wyprawy zimą rowerem przez Mongolię w ramach sztafety Bike Jambore.

 

Etap 18 na żywo w TVN. Materiał filmowy stacji TVN z września 2018 roku.

Bike Jamboree na Instagramie National Geographic Traveler Polska

 

O Bike Jamboree w Radio Opole opowiada Krzysztof Ciosek (3 odcinki)

 

Wyróżniony na tegorocznym festiwalu Kolosy – Artur  Wysocki, samotny uczestnik etapu 9 przez Mongolię w 2018 roku, w Telewizji Gdańsk (13 marca 2019):

 

Audycja radiowa w Polskie radio PR IV.
Retro Bike Jamboree – przez Amerykę na rowerze „Łucznik”
Tytuł audycji:
4 bieg
Prowadzi
: Piotr Galus
Goście: Anna Rybałtowska, Karolina Pośnik i Łukasz Tomala (uczestniczki Bike Jamboree)
Data emisji: 3.03.2019

Audycja radiowa w Polskie radio PR IV.
Tytuł audycji: Pasjonauci / Prowadzi: Beata Kwiatkowska / Goście: Adela Uchmańska (uczestniczka etapu piątego imprezy Bike Jamboree), Anna Łapińska (liderka czwartego etapu), Artur Wysocki (samodzielny uczestnik etapu dziewiątego w Mongolii).
Data audycji: 10.02.2018

Ukazał się marcowy numer magazynu rowertour, a w nim relacja liderów #etap28 z ich ubiegłorocznej wyprawy wzdłuż Wisły – od źródeł do ujścia, w trakcie której kręcili również kilometry dla Bike Jamboree w ramach akcji odLOTTOwajazda! Przypominamy, że Damian z Klaudią zostali nagrodzeni podczas styczniowej gali Rowertour za relację „Wiar czyni cuda” https://rowertour.pl/?page=artykul&id=3612

Artur Wysocki i Leszek Pachulski w programie „Dzień Dobry tu Gdańsk” w TVP Gdańsk:

Telewizja Dami Radom o Retro Bike Jamboree:

Lider 12. etapu Piotr Białousz i Karolina Frytarda” Dudzik – uczestniczka etapu, w internetowym programie „Kosz all in” opowiadają o swojej podróży przez Bajkał i Syberię:

W 11/2018 numerze Bike Board artykuł Iśki Marchwicy ze zdjęciami Uli Ziober i Megi Sobczak (etap 8.)

W piątek 28 września, przed rozpoczęciem #etap19 opowiadał o Bike Jamboree w CBC Yukon. Link do wywiadu poniżej.
Wywiad w języku angielskim.

lub bezpośrednio na stronie stacji:
https://www.cbc.ca/listen/shows/airplay/episode/15608345

Na antenie Radia Kampus Kasia Kosińska-Poulet – liderka 19 etapu opowiada o swoim etapie przez Kanadę.

Bike Jamboree ze specjalną galerią na stronach National Geographic Traveler

W najnowszym numerze Miasto Kobiet Iśka Marchwica i Adela Uchmańska szczerze i otwarcie opisują swoje emocje związane z podróżami, które odbyły w ramach etapów Bike Jamboree. Od Iśki dowiecie się, czym jest zamarzanie. Od Adeli – czym jest odczuwanie. Zaintrygowani? Czytajcie w magazynie drukowanym (dostępnym w Krakowie na stojakach prasowych) lub online: https://www.miastokobiet.pl/online/2018/04/#/73

Zdjęcia w artykule: Magdalena SobczakFoto Adventure, Ula Ziober oraz Anna Pawlak.

„Jest Ula, Ola czy Mantas, którzy trzy lata wcześniej jechali w Rowerowym Jamboree, pierwszej sztafecie, z metą w Japonii, podczas Międzynarodowego Zlotu Skautów. Aktualny projekt tworzy jednak wiele nowych twarzy. Artur co roku wyjeżdża na wyprawy rowerowe i zjadł na nich zęby, o Iśce mówią, że na wszystko znajdzie sposób, a Rafał podczas wspinaczki szuka coraz trudniejszych dróg. Jest i Ania – maratonka oraz Kamil – autor krzyżówek panoramicznych. Do sztafety mogą również dołączyć mieszkańcy państw, przez które biegnie trasa, co zrobił Azerbejdżanin Tofiq. Organizatorzy szacują, że do powrotu sztafety do Gdańska jej serce urośnie i wypełni się energią ponad 200 osób….”.

Artykuł Adeli Uchmańskiej, uczestniczki 5. etapu Bike Jamboree, pojawił się w lipcowym numerze magazynu Rowertour, patrona medialnego BJ.

Leszek Fidelus i Tomasz Glazur z 10. etapu opowiadają o swojej podróży w internetowej Chrzanowskiej Telewizji Lokalnej:

 

Posłuchaj Iśki z etapu 8. w audycji „Między Biegunami” Jakuba Nizińskiego i Bartłomieja Piziaka w Radio Kraków!

Iśka Marchwica w Radio Kraków

Iśka Marchwica w Radio Pogoda, w krakowskim programie Katarzyny Hnat „Miasto moje…” (11. marca 2018):

Ula Ziober i Rafał Flieger w poznańskim Radio Afera u Alicji Głow, w audycji „Podróżosfera” opowiadają o zimie na Ałtaju (18. lutego 2018):

Posłuchaj Adeli, Ani i Artura w audycji „Pasjonauci” Beaty Kwiatkowskiej w PR Czwórka!

Adela Uchmańska (etap 5.), Artur Wysocki (etap 9.) i Anna Łapińska (etap 4.) w PR „Czwórka”

Ula Ziober i Rafał Flieger w Radio Afera, przed wyjazdem na 8. etap opowiadają o Bike Jamboree i planach na grudzień w syberyjskich warunkach (12. listopada 2017).

Iśka Marchwica w krakowskim pasmie Radio Pogoda u Katarzyny Hnat opowiada o Bike Jamboree i przygotowaniach do 8. etapu sztafety – z Rosji do Mongolii (16. listopada 2017).