STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Wspierają nas

Lesovik  – polski producent ultralekkich hamaków turystycznych zaopatrzył nas w 5 plandek turystycznych („tarpów”) model LESOVIK GROZA UL Chili

Producent rowerów Kross

Rowery Kross

Sakwy Crosso

Kurtki i spodenki puchowe na zimowe etapy Pajak

fot. Megi Sobczak Foto Adventure, etap 8.

Śpiwory puchowe na zimowe etapy Pajak

Sprzęt biwakowy Primus

Namioty Marabut

fot. Artur Wysocki, etap 9.

Regatta Great Outdoors

 

 

fot. Ana Łapińska, etap 4.

BCM Nowatex

koszulki i bluzy sztafetowe dedykowane każdemu uczestnikowi

Ponadto:

Medyk Rescue Team

Etap. 7 został wyposażony w stroje sportowe od:

Etap 8. został wyposażony w sprzęt przez:

Etapy 8., 9. oraz 10. korzystały ze sprzętu GPS od Trigar.pl

 


ETAPY PRAGNĄ PODZIĘKOWAĆ W SZCZEGÓLNOŚCI:

Etap 4., czyli Ania, Ola, Ania i Marcin:

Ruslanowi Orduchanowi i jego całej rodzinie za niezwykle ciepłe przyjęcie w ich domu w Derbencie.
Dziękujemy za niezwykle przyjemny czas spędzony na rozmowach z ich bystrymi synami, za przepyszną kolację a raczej ucztę z pieczenią przygotowaną przez żonę Ruslana dzięki której poczuliśmy się pełni i szczęśliwi oraz zorganizowanie rowerowego zwiedzania ich rodzinnego miasta Derbentu – prawdopodobnie najstarszego miasta Rosji.

etap 4. z Ruslanem Orduchanem i jego rodziną

Aleksandrowi Osipovi za bardzo miło wspólnie spędzony czas w Astrachaniu, nocleg mimo że była nas aż czwórka, możliwość ulokowania rowerów w bezpiecznym miejscu na czas zwiedzania i oderwania się na chwilę od siodełka, przygotowane przez Aleksandra wegetariańskie posiłki, możliwość skorzystania z pralki oraz całodniowy spacer po jego pięknym mieście ciesząc się towarzystwem Aleksandra dzięki czemu mogliśmy zobaczyć najurodziwsze zakątki nadwołżańskego miasta.

etap 4. z Aleksandrem Osipovem

Parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau w Kazachstanie, w szczególności Księdzu Dariuszowi Burasowi oraz Siostrom Elżbietankom.
Za możliwość spędzenia ostatnich dni podróży w parafii w oczekiwaniu na kolejnych uczestników gdzie mogliśmy w miłych warunkach ochłonąć po miesiącu podróży, za pyszne, syte dania jedzone we wspólnym niemal rodzinnym gronie, za możliwość naprawienia i przygotowania rowerów do przekazania kolejnym etapom, za odebranie uczestników kolejnego etapu busem wprost z lotniska oraz za wspólne zakupy i targowanie się z pomocą Siostry na lokalnych bazarach. Dziękujemy!

etap 4. z Siostrami Elżbietankami z Parafii Przemienienia Pańskiego w Atyaru
etap 4. i 5. z ks Dariuszem Burasem z Parafii Przemienienia Pańskiego w Atyaru

Etap 8, czyli Ula, Iśka, Megi, Rafał i Mati:

Barnaulskiej Miejskiej Organizacji Społecznej „Dom Polski”, a zwłaszcza pani Wandzie Jermolińskiej i Michaiłowi Makarowowi, za przechowanie rowerów i użyczenie pomieszczeń na cele renowacji sprzętu. Za niezliczone tłumaczenia, organizację wywiadów i promocji naszego etapu, za nieocenione wsparcie i telefoniczną pomoc przez cały miesiąc. Za dobre myśli i przygotowanie psychiczne. Za nieustający kontakt! DZIĘKUJEMY!!!

fot. Megi Sobczak, Foto Adventure

Centrum Kultury Polskiej „Orzeł Biały” w Bijsku, a w szczególności Państwu Rafalski za pomoc logistyczną i organizację noclegu, za przemiłe spotkanie i ciepłe przyjęcie. Żenii za nieustającą opiekę i pomoc 🙂

fot. Megi Sobczak Foto Adventure

Polskiemu Narodowo-Kulturalnemu Zjednoczeniu „Zdrój” w Górnoałtajsku, a w szczególności pani Nieonile Jagiełło za niemalże matczyną opiekę i codzienny kontakt, za dobre myśli modlitwy i smsy niosące otuchę i domowe ciepło. Pani Marinie Worobiowej za niezliczone formy pomocy w związku z kontaktem, licznymi sprawami natury „papierologicznej”  i innymi… A przede wszystkim za organizację ciepłego noclegu, który dał nam siłę do dalszej drogi. Wasze wsparcie czuliśmy przez cały miesiąc – dziękujemy!!!

Spotkanie z PNKZ „Zdrój” w Górnoałtajsku

Dziękujemy także Nomi oraz Tamirowi i Tamirowi w Ułan Bator, którzy wykazali się ogromną cierpliwością dla nas. Dzięki Nomi zobaczyliśmy Ułan Bator, mogliśmy też spędzić kilka spokojnych dni na przygotowaniach dla kolejnego etapu oraz zażyć domowego odpoczynku po wyczerpującej trasie. Tamir z Tamirem pomogli nam w organizacji samochodu z Kobdo do Ułan Bator oraz w wielu innych trudnych logistycznie sprawach. Wasza pomoc jest nieoceniona i ogromnie Wam dziękujemy za wsparcie i ułatwienie wielu zadań!!!

Patronat Honorowy Naczelniczki ZHP

Sponsorzy i Partnerzy

Partnerzy mediowi