STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Etap 3

Etap 3. Bakuriani (Gruzja) - Baku (Azerbejdżan) / lipiec/sierpień 2017.
Anna Popowska

Anna Popowska

Uczestniczka etapu 3 oraz liderka 2-giej części etapu 37

Anna Popowska – jest szczęśliwą mamą i żoną. Dom to jej azyl. Z radością uczestniczy w tworzeniu Wolnej Szkoły Harmonia opartej na rozumieniu potrzeb dzieci. Fizjoterapeutka, kończy studia na kierunku psychologia kliniczna dziecka. Pasją do podróżowania zaraził ją jej najlepszy przyjaciel Zbyszek, a radością bycia w podróży – syn Robert. Bike jamboree to dla niej przygoda, mierzenie się ze sobą, współpraca.

Po przygodzie z etapem 3 etapie postanowiła pokazać swoim szkolnym dzieciom jaki to super projekt.
Jest psychologiem dziecięcym pracuje, jako dorosły towarzyszący dziecku w Wolnej Szkole Harmonia i wciąż jest to dla niej czas na poznanie siebie i dzieci w przestrzeni pozasystemowej .
Lubi (parafrazując uczestników swojego etapu) pływać – najchętniej w Serwach, chodzić po górach najbardziej w Beskidzie Niskim, śpiewać gdy na gitarze gra jej mąż.

Zbigniew Popowski

Zbigniew Popowski

Lider pierwszej części etapu 1 oraz lider etapu 3 i 29

Zbigniew Popowski – lider etapu, augustowianin, ekonomista, były bankowiec i przedsiębiorca prowadzący firmę doradczą zajmująca się projektami międzynarodowymi, finansami oraz inwestycjami zagranicznymi.  Z zamiłowania aktywny instruktor harcerski wierzący w siłę wychowawczą metody harcerskiej i przekonany, ze w dzisiejszych czasach harcerstwo jest jeszcze poważniejszą i ambitną alternatywą w rozwoju młodego człowieka.
Szczęśliwy ojciec Olgi i Roberta oraz mąż Ani. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, gra w siatkówkę i jeździ na nartach wodnych.

Robert Popowski

Robert Popowski

Uczestnik etapu 3 i 37

Robert Popowski – pasjonat liczb, kosmosu i teorii względności. Legomaniak. Od 4 lat radośnie korzysta z dobrodziejstwa tzw. wolnej szkoły. Uczestnik Rowerowego Jamboree 2015 (zimowa Turcja). Powiedział 2 lata temu, że etap 3 Bike Jamboree nie ostatnim, w którym weźmie udział i cel swój realizuje. W projekcie cieszy go bycie częścią ekipy, przygody i poznawanie nowych krajów. 3. etap przejechał, jako niespełna 11-latek!

Arek Świtała

Arek Świtała

Uczestnik etapu 3

Fotograf i operator kamery. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi. Wprowadza syna Tymona w tajniki fotografii, a syn tatę w miłość do ptaków i przyrody. Miłośnik jazdy na rowerze. Udział w 3 etapie wraz z synem Tymonem to dla niego najciekawsza przygoda życia.

Tymon Świtała

Tymon Świtała

Uczestnik etapu 3

lat 9. Najmłodszy uczestnik 3. Etapu i całego Bike Jamboree. Wulkan energii. Wolne dziecko z wolnej szkoły. Przyrodnik i wielki miłośnik ptaków.
Terenowiec, całymi dniami przebywałby na zewnątrz. Gdy był jeszcze całkiem mały, tata Arek zaraził go swoją rowerową pasją. Od tej pory często wyjeżdżają na wspólne rodzinne bliższe i dalsze wyprawy. Lubi malować ptaki akwarelami. Etapowy ornitolog.

Izabela Lorenc

Izabela Lorenc

Uczestniczka etapu 3

Izabela Lorenc – niedzielna rowerzystka, w wolnych chwilach studiuje stomatologię. Miłośniczka gór, spacerów i rowerowych szlaków Podlasia. Jej rolą w drużynie było obłaskawianie tubylców, motywowanie ekipy do wczesnego wstawania i wyruszania w trasę przed „żarką”.

Robert Masarczyk

Robert Masarczyk

Uczestnik etapu 3

Robert Masarczyk – elektroenergetyk, pracownik biura projektów branży elektrycznej. Miłośnik gór. Odpowiedzialny za sprawy sprzętowe podczas trwania 3 etapu. Poza pracą zajmuje się tańcem z ogniem (www.spaleni.pl).