STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

W końcu dojechaliśmy nad Ocean

W końcu dojechaliśmy nad Ocean, co oznacza, że Bike Jamboree przemierzył kontynent Amerykański. Ale to nie oznacza, że kończymy naszą przygodę. Teraz musimy tylko znaleźć kogoś silnego, kto pomoże przerzucić nam pałeczkę do Afryki! Przygoda trwa. Nasza trasa wygląda teraz zupełnie inaczej. Jest sierpień i cała Ameryka zjechała tu na wakacje. Z cichych i spokojnych gór wjechaliśmy w szał nadoceanicznych kurortów. Deptaki pełne ludzi, sklepów i koniecznie wesołych miasteczek. Przez trzy dni jazdy zaliczyliśmy, park stanowy z dzikimi końmi, nocleg pod mostem, prom przez zatokę Delaware z podziwianiem delfinów, wieczorną kąpiel w oceanie, „małą” porcję lodów, wschód słońca, dwa Ocean City i długi spacer po boardwalk (deptak) w Atlantic City. Oczywiście spotkaliśmy też dwie kolejne fantastyczne rodziny, które przyjęły nas pod swój dach. Plus jest jeszcze taki, że jest tu strasznie płasko, tylko podjazdy na licznie występujące tu mosty wymagają od nas zwiększonego wysiłku, no i może częste ruszanie po czerwonych światłach jest wykańczające. My tu przejeżdżając przez jedną miejscowość mamy więcej świateł niż przez ostatnie dwa tygodnie. Jedziemy dalej szukać idealnego miejsca na rzucenie pałeczki do Maroko, trzymajcie kciuki za ostatnią prostą!
Ps. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego dla naszej dzielnej Kasi!

Dodaj komentarz

Piotr Wojtaszek

Piotr Wojtaszek

Lider etapu 30

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło „wycieczka” już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to „byle gdzie”, bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Sylwia Maciejkiewicz

Sylwia Maciejkiewicz

Uczestniczka etapu 30

Ma dwie pasje rower i podróże. Najpierw był rower i wiele maratonów Mtb, z tego większość ukończona na „pudle”, później przyszła miłość do szosy, prędkości i lekkości jaką daje. Następnie przeszedł czas na podróże, gdzie wiele z nich odbyło się na rowerze. Najdalej była w Australii, tu niestety bez roweru. Najwyżej w Himalajach, gdzie rowerem z sakwami wdrapała się na przełęcz Thorung La – 5416 m n.p.m.
Uwielbia wyzwania, a w podróży ceni sobie możliwość poznawania nowych ludzi.

Michał Werner

Michał Werner

Uczestnik etapu 30

Od lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w komendzie Hufca Łódź-Polesie pełni rolę kwatermistrza. Jego największą pasją jest wspinaczka, którą zaraża innych, chociażby w stworzonym przez niego Harcerskim Klubie Wspinaczkowym On Sight. Wspina się nie tylko na sztuczne ścianki i skały w terenie, lubi także z piłą wspiąć się na drzewo. Robi to zawodowo. Podejmuje się wielu wyzwań, lubi jak jest intensywnie. W wolnej chwili biega, wybiegał już dwukrotnie maraton. Rowerem przejechał Polskę wszerz w niecałe 8 dni.
A jak na psychologa przystało lubi także zagłębić się w dany temat i dyskutować przy ognisku.

Katarzyna Przygoda

Katarzyna Przygoda

Uczestniczka etapu 30

Sercem oddana dzieciom i podróżom, bliższym i dalszym, co niewątpliwie jest zasługą harcerstwa, do którego należała od zucha.
Kiedy tylko może, ucieka w teren, oddając się długim spacerom i włóczęgom. Od zawsze zakochana w polskich górach. Ostatnio zaprzyjaźniła się z rowerem, który niesie ją, zarówno po zatłoczonych ulicach miasta, jak i leśnych ścieżkach.
W wolnych chwilach zatapia się w dobrej literaturze, uwielbia teatr, oraz niekończące się rozmowy przy gorącej herbacie.
Nie wierzy w przypadki i daje się czasami porwać kontrolowanemu szaleństwu 🙂
Z zawodu nauczyciel w szkole przyszpitalnej.