STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

I nadszedł wreszcie dla nas (#etap30) upragniony dzień!

Pierwszy na naszych KROSSach. Zaczęliśmy planować spokojnie, choć 52 km do przodu i kilometr do góry to właśnie spokój w wydaniu West Virginia. Do góry i na dół, do góry i na dół. A każdy szalony zjazd 45km/h po ślicznym amerykańskim asfalcie na ogół równym, jak stół, okupiony był prędzej czy później mozolną wspinaczką w tempie leniwego spaceru po parku.
Fenomenalny widok na Gorge River Bridge 🌉 (do 2003 roku był najdłuższym mostem łukowym na świecie, a do dziś pozostaje drugim najwyższym mostem w USA). Zawieszony ponad 260 m nad lustrem wody zapiera dech w piersiach. Po uroczym zjeździe 200-kilkadziesiąt metrów w dół, trzeba było jednak wrócić na wysokość mostu.
3 km przed biwakiem przedni bagażnik Kasi postanowił popełnić spektakularne sepuku. Na szczęście sakwy @crossobags, które wyleciały w powietrze, uchroniły nasz dobytek. Kasia na szczęście wyszła z tego bez szwanku.
A później już nuda kolacja, biwak, spanie, szop rabujący nas po nocy… chleb, peperoni, krakersy serowe… takie tam. Dobranoc.

Dodaj komentarz

Piotr Wojtaszek

Piotr Wojtaszek

Lider etapu 30

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło „wycieczka” już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to „byle gdzie”, bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Sylwia Maciejkiewicz

Sylwia Maciejkiewicz

Uczestniczka etapu 30

Ma dwie pasje rower i podróże. Najpierw był rower i wiele maratonów Mtb, z tego większość ukończona na „pudle”, później przyszła miłość do szosy, prędkości i lekkości jaką daje. Następnie przeszedł czas na podróże, gdzie wiele z nich odbyło się na rowerze. Najdalej była w Australii, tu niestety bez roweru. Najwyżej w Himalajach, gdzie rowerem z sakwami wdrapała się na przełęcz Thorung La – 5416 m n.p.m.
Uwielbia wyzwania, a w podróży ceni sobie możliwość poznawania nowych ludzi.

Michał Werner

Michał Werner

Uczestnik etapu 30

Od lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w komendzie Hufca Łódź-Polesie pełni rolę kwatermistrza. Jego największą pasją jest wspinaczka, którą zaraża innych, chociażby w stworzonym przez niego Harcerskim Klubie Wspinaczkowym On Sight. Wspina się nie tylko na sztuczne ścianki i skały w terenie, lubi także z piłą wspiąć się na drzewo. Robi to zawodowo. Podejmuje się wielu wyzwań, lubi jak jest intensywnie. W wolnej chwili biega, wybiegał już dwukrotnie maraton. Rowerem przejechał Polskę wszerz w niecałe 8 dni.
A jak na psychologa przystało lubi także zagłębić się w dany temat i dyskutować przy ognisku.

Katarzyna Przygoda

Katarzyna Przygoda

Uczestniczka etapu 30

Sercem oddana dzieciom i podróżom, bliższym i dalszym, co niewątpliwie jest zasługą harcerstwa, do którego należała od zucha.
Kiedy tylko może, ucieka w teren, oddając się długim spacerom i włóczęgom. Od zawsze zakochana w polskich górach. Ostatnio zaprzyjaźniła się z rowerem, który niesie ją, zarówno po zatłoczonych ulicach miasta, jak i leśnych ścieżkach.
W wolnych chwilach zatapia się w dobrej literaturze, uwielbia teatr, oraz niekończące się rozmowy przy gorącej herbacie.
Nie wierzy w przypadki i daje się czasami porwać kontrolowanemu szaleństwu 🙂
Z zawodu nauczyciel w szkole przyszpitalnej.