STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Wyjazd z gór okazał się dość długi,

Wyjazd z gór okazał się dość długi, na szczęście po drodze poznaliśmy Jona i jego syna Chapkina i zobaczyliśmy fenomenalne wodospady the Great Falls na Potomaku. Po zjechaniu z gór musieliśmy porządnie odpocząć. Daliśmy też odpocząć naszym dzielnym rowerom @kross, które nas przez te góry przewiozły. Dzięki gościnności Deb i Johna mogliśmy się odprężyć i na spokojnie zwiedzić Waszyngton. A z tego co kojarzymy to jest to jedna z nielicznych stolic, które Bike Jamboree ma na trasie. W każdym razie zeszliśmy całe The National Mall począwszy od Kapitolu, a na Białym Domu Kończąc. W muzeum lotnictwa i eksploracji kosmosu mogliśmy zobaczyć jak jeździ się rowerem w kosmosie! Udało się też zwiedzić Narodowy Cmentarz w Arlington i zobaczyć Pentagon z memoriałem pamięci ofiar z 11 września. Swoją drogą nasz gospodarz pracuje w Pentagonie, dzięki czemu poznaliśmy ciekawe historie, jak chociażby to, że pracuje tam 24 tysiące ludzi i mają m.in. swoje KFC. John był także kapitanem łodzi podwodnych i z tej pracy też mamy wiele ciekawostek. Deb natomiast pracuje w szkole dla dzieci imigrantów i uczyć w niej matematyki to wielkie wyzwanie. Wiele więcej opisujemy na stronie @bylegdzie.pl, więc jak ktoś głodny wiedzy to zapraszamy do lektury. Jutro (dla was dziś) jedziemy w stronę zatoki Chesapeake i już wiemy, że czeka nas tam nie lada przygoda! Do usłyszenia.

 

Dodaj komentarz

Piotr Wojtaszek

Piotr Wojtaszek

Lider etapu 30

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło „wycieczka” już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to „byle gdzie”, bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Sylwia Maciejkiewicz

Sylwia Maciejkiewicz

Uczestniczka etapu 30

Ma dwie pasje rower i podróże. Najpierw był rower i wiele maratonów Mtb, z tego większość ukończona na „pudle”, później przyszła miłość do szosy, prędkości i lekkości jaką daje. Następnie przeszedł czas na podróże, gdzie wiele z nich odbyło się na rowerze. Najdalej była w Australii, tu niestety bez roweru. Najwyżej w Himalajach, gdzie rowerem z sakwami wdrapała się na przełęcz Thorung La – 5416 m n.p.m.
Uwielbia wyzwania, a w podróży ceni sobie możliwość poznawania nowych ludzi.

Michał Werner

Michał Werner

Uczestnik etapu 30

Od lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w komendzie Hufca Łódź-Polesie pełni rolę kwatermistrza. Jego największą pasją jest wspinaczka, którą zaraża innych, chociażby w stworzonym przez niego Harcerskim Klubie Wspinaczkowym On Sight. Wspina się nie tylko na sztuczne ścianki i skały w terenie, lubi także z piłą wspiąć się na drzewo. Robi to zawodowo. Podejmuje się wielu wyzwań, lubi jak jest intensywnie. W wolnej chwili biega, wybiegał już dwukrotnie maraton. Rowerem przejechał Polskę wszerz w niecałe 8 dni.
A jak na psychologa przystało lubi także zagłębić się w dany temat i dyskutować przy ognisku.

Katarzyna Przygoda

Katarzyna Przygoda

Uczestniczka etapu 30

Sercem oddana dzieciom i podróżom, bliższym i dalszym, co niewątpliwie jest zasługą harcerstwa, do którego należała od zucha.
Kiedy tylko może, ucieka w teren, oddając się długim spacerom i włóczęgom. Od zawsze zakochana w polskich górach. Ostatnio zaprzyjaźniła się z rowerem, który niesie ją, zarówno po zatłoczonych ulicach miasta, jak i leśnych ścieżkach.
W wolnych chwilach zatapia się w dobrej literaturze, uwielbia teatr, oraz niekończące się rozmowy przy gorącej herbacie.
Nie wierzy w przypadki i daje się czasami porwać kontrolowanemu szaleństwu 🙂
Z zawodu nauczyciel w szkole przyszpitalnej.