STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Udało się! Zrobiliśmy to!

Udało się! Zrobiliśmy to! #etap30 melduje wykonanie zadania. Znaleźliśmy wysoką i silną rękę, która pomogła nam rzucić pałeczkę jak najdalej do Maroko 🇲🇦. Oznacza to, że dojechaliśmy do naszej mety, do Nowego Jorku! Tu przygoda amerykańska się kończy. Czas na Afrykę.
Statua Wolności 🗽 to najlepszy symbol naszego projektu. Bike Jamboree pokazuje, że nie ma żadnych granic, a każda napotkana osoba jest jak rodzina.
Podsumowanie #etap30:
1700 km (1060 mil)
24 dni w drodze
9 wymienionych dętek
2 wymienione koła
12 poznanych hostów wraz z rodzinami
3 niedźwiedzie i tysiące 🦌🐿🐰🐍🦅 itp.
2 przeprawy promem i 1 łodzią
7 stanów
1 stolica
1 park narodowy 🏔
1 kąpiel w oceanie 🌊
1 wesołe miasteczko 🎠
… i z tysiąc wypitych litrów wody💧
Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Życzymy powodzenia za oceanem etapowi 31!
Ps. Badania siły prądów, wiatru, ruchu kołowego ziemi i przyciągania księżyca dowodzą, że pałeczka powinna dolecieć i dopłynąć pod koniec tygodnia

Dodaj komentarz

Piotr Wojtaszek

Piotr Wojtaszek

Lider etapu 30

Od 10 lat instruktor ZHP (Hufiec Łódź-Polesie). Od lat związany z pionem wędrowniczym, gdzie rozwija swoje pasje podróżnicze. Z wykształcenia geograf, co ułatwia mu doświadczanie świata. Na hasło „wycieczka” już przebiera nogami i ślęczy w mapach. Od dawna zaprzyjaźniony z siodełkiem roweru, który wozi go po mieście, do pracy, na wycieczki, latem i zimą. Jego dewiza to „byle gdzie”, bo nie ważne gdzie, ważne, że w ogóle.

Sylwia Maciejkiewicz

Sylwia Maciejkiewicz

Uczestniczka etapu 30

Ma dwie pasje rower i podróże. Najpierw był rower i wiele maratonów Mtb, z tego większość ukończona na „pudle”, później przyszła miłość do szosy, prędkości i lekkości jaką daje. Następnie przeszedł czas na podróże, gdzie wiele z nich odbyło się na rowerze. Najdalej była w Australii, tu niestety bez roweru. Najwyżej w Himalajach, gdzie rowerem z sakwami wdrapała się na przełęcz Thorung La – 5416 m n.p.m.
Uwielbia wyzwania, a w podróży ceni sobie możliwość poznawania nowych ludzi.

Michał Werner

Michał Werner

Uczestnik etapu 30

Od lat jest członkiem Związku Harcerstwa Polskiego. Obecnie w komendzie Hufca Łódź-Polesie pełni rolę kwatermistrza. Jego największą pasją jest wspinaczka, którą zaraża innych, chociażby w stworzonym przez niego Harcerskim Klubie Wspinaczkowym On Sight. Wspina się nie tylko na sztuczne ścianki i skały w terenie, lubi także z piłą wspiąć się na drzewo. Robi to zawodowo. Podejmuje się wielu wyzwań, lubi jak jest intensywnie. W wolnej chwili biega, wybiegał już dwukrotnie maraton. Rowerem przejechał Polskę wszerz w niecałe 8 dni.
A jak na psychologa przystało lubi także zagłębić się w dany temat i dyskutować przy ognisku.

Katarzyna Przygoda

Katarzyna Przygoda

Uczestniczka etapu 30

Sercem oddana dzieciom i podróżom, bliższym i dalszym, co niewątpliwie jest zasługą harcerstwa, do którego należała od zucha.
Kiedy tylko może, ucieka w teren, oddając się długim spacerom i włóczęgom. Od zawsze zakochana w polskich górach. Ostatnio zaprzyjaźniła się z rowerem, który niesie ją, zarówno po zatłoczonych ulicach miasta, jak i leśnych ścieżkach.
W wolnych chwilach zatapia się w dobrej literaturze, uwielbia teatr, oraz niekończące się rozmowy przy gorącej herbacie.
Nie wierzy w przypadki i daje się czasami porwać kontrolowanemu szaleństwu 🙂
Z zawodu nauczyciel w szkole przyszpitalnej.