STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

White River

Po wyruszeniu z Pukaskwa National Park, przekroczeniu Black River, noclegu nad White Lake dotarliśmy do White River. Nad White Lake okazało się, że niedaleko nas nocą miś pałaszował ryby prosto z jeziora. White River z kolei słynie z misia zajadającego się miodem – to bowiem miasto… Kubusia Puchatka. To tu zaczęła się jego historia.
W White River w 1914 r. zatrzymał się kanadyjski oddział jadący na front I Wojny Światowej. kapitan Harry Colbourn kupił tu małego czarnego niedźwiadka, którego nazwał Winnie od Winnipeg, swego rodzinnego miasta. Niedźwiadek zawędrował z oddziałem do Europy, trafił do londyńskiego zoo, gdzie odwiedzał go mały Christopher, syn pisarza A.A. Milne. Tak narodził się Winnie-the-Pooh. My jesteśmy skłonni uwierzyć w tę historię bo gdzie indziej jak nie w Kanadzie są prawdziwe stumilowe lasy 🙂
Tymczasem nadajemy do Was z Wawy. Nie żebyśmy się tak rozpędzili i już do stolicy Polski zawitali – Wawa to w narzeczu ludu Ojibwe „gęś Bernikla” i w miasteczku o takiej nazwie, nad którym góruje statua tego wdzięcznego ptaka po przejechaniu prawie 600 km zatrzymaliśmy się, gdzie zostaliśmy fenomenalnie ugoszczeni przez Polaków – Teresę i Marka Kozik, prowadzących The Best Northern Motel. Tyle wieści na chwile obecną – kolejne pewnie już z granicy CAN-USA. Teraz czas na naleśniki z syropem klonowym 😉

Dodaj komentarz

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Liderzy etapu 28

Z wykształcenia ekonomiści, z przeświadczenia nonkonformiści, wędrujący przez życie sobie tylko znanymi ścieżkami (najlepiej na rowerze).
Ona obecnie testuje giętkość swej woli pracując, jako specjalistka od marketingu korporacyjnego, pasjonatka języków obcych, stawiająca all adventure nad all exclusive.
On jeśli nie podróżuje, to planuje kolejne podróże, wiecznie z palcem na mapie i nosem w książce, z wciąż wydłużającą się listą miejsc do zobaczenia, entuzjasta świata z trudem wkomponowujący obowiązki między pasje.

Grzegorz Zieliński

Grzegorz Zieliński

Uczestnik etapu 28

Od najmłodszych lat związany z mapą – najpierw dzięki ojcu, później w harcerstwie, następnie na studiach i w pracy – a jak mapa – to podróże, przygody, wycieczki, wędrówki, szlaki, drogi, lasy, łąki, góry, szczyty, bezdroża, żywioły i wiele innych. To jego świat – tam czuje się wolny i pełen życia. Zafascynowany językami obcymi i kontaktem z innymi podróżnikami. Na co dzień uprawia dużo sportów – szuka nowych wyzwań i możliwości. Otwarty na zmiany, nieoczekiwane działania i poznawanie świata. Gdziekolwiek by nie był zawsze tęskni za domem – zakochany w Małej Ojczyźnie – Toruniu.

Adam Nadrowski

Adam Nadrowski

Uczestnik etapu 28

Zwolennik poznawania świata przez podróże. Lubiący przebywać zawsze blisko natury i gór. Pasjonat wszelakich wojaży, zwłaszcza wypraw rowerowych i długodystansowych szlaków górskich. W ciągu kilku podróży zwiedził rowerem wiele krajów południa Europy. Z wykształcenia biotechnolog, prywatnie podążający nieco wbrew powszechnie przyjętym schematom społecznym.

Mateusz Michalski

Mateusz Michalski

Uczestnik etapu 28

Zawodowo inżynier, prywatnie miłośnik gór i zapalony podróżnik. Otwarty na nowości i zmiany oraz spontaniczne działania. Na rowerze jeździ od dzieciaka i wciąż nie może się z tego wyleczyć 😛 Uwielbiający sport i aktywny tryb życia.