STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

#etap28 dokonał szybkiej relokacji do Thunder Bay.

etap28 dokonał szybkiej relokacji do Thunder Bay. To ponad 100-tysięczne miasto, choć po zabudowie tego nie widać. Kiedyś przemysłowe, z dużą grupą migrantów z Polski, dziś próbuje przestawiać się na turystykę. Góruje nad nim w oddali odpowiednik naszego Giewontu – Sleeping Giant. Mikroklimat Jeziora Górnego sprawia, że zimy są tu srogie i długie – przyroda dopiero ożywa. Pierwsze ciepłe dni dopiero nastały.

W piątek w oczekiwaniu na przybycie #etap27B z miejscową Polonią zajęliśmy się… lepieniem pierogów. Okazało się, że co piątek w Thunder Bay jest Pierogi Day, całe miasto się nimi zajada (nawet w miejscowej pizzerii jest Pierogy Pizza).

Późnym popołudniem odbyło się pierwsze spotkanie z #etap27B, ekspresowe pakowanie i szybka wysyłka jednego z rowerów. Dzień później moment kulminacyjny – przekazanie sztafetowej pałeczki. Kiedy czytacie te słowa ruszamy ruszamy w drogę wokół Jeziora Górnego. Czas na #etap28 🙂

Dodaj komentarz

Pocztówki z etapu 28

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Damian Kulak i Klaudia Plażyk

Liderzy etapu 28

Z wykształcenia ekonomiści, z przeświadczenia nonkonformiści, wędrujący przez życie sobie tylko znanymi ścieżkami (najlepiej na rowerze).
Ona obecnie testuje giętkość swej woli pracując, jako specjalistka od marketingu korporacyjnego, pasjonatka języków obcych, stawiająca all adventure nad all exclusive.
On jeśli nie podróżuje, to planuje kolejne podróże, wiecznie z palcem na mapie i nosem w książce, z wciąż wydłużającą się listą miejsc do zobaczenia, entuzjasta świata z trudem wkomponowujący obowiązki między pasje.

Grzegorz Zieliński

Grzegorz Zieliński

Uczestnik etapu 28

Od najmłodszych lat związany z mapą – najpierw dzięki ojcu, później w harcerstwie, następnie na studiach i w pracy – a jak mapa – to podróże, przygody, wycieczki, wędrówki, szlaki, drogi, lasy, łąki, góry, szczyty, bezdroża, żywioły i wiele innych. To jego świat – tam czuje się wolny i pełen życia. Zafascynowany językami obcymi i kontaktem z innymi podróżnikami. Na co dzień uprawia dużo sportów – szuka nowych wyzwań i możliwości. Otwarty na zmiany, nieoczekiwane działania i poznawanie świata. Gdziekolwiek by nie był zawsze tęskni za domem – zakochany w Małej Ojczyźnie – Toruniu.

Adam Nadrowski

Adam Nadrowski

Uczestnik etapu 28

Zwolennik poznawania świata przez podróże. Lubiący przebywać zawsze blisko natury i gór. Pasjonat wszelakich wojaży, zwłaszcza wypraw rowerowych i długodystansowych szlaków górskich. W ciągu kilku podróży zwiedził rowerem wiele krajów południa Europy. Z wykształcenia biotechnolog, prywatnie podążający nieco wbrew powszechnie przyjętym schematom społecznym.

Mateusz Michalski

Mateusz Michalski

Uczestnik etapu 28

Zawodowo inżynier, prywatnie miłośnik gór i zapalony podróżnik. Otwarty na nowości i zmiany oraz spontaniczne działania. Na rowerze jeździ od dzieciaka i wciąż nie może się z tego wyleczyć 😛 Uwielbiający sport i aktywny tryb życia.