STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Na naszej drodze wciąż spotykamy wspaniałych ludzi

Na naszej drodze wciąż spotykamy wspaniałych ludzi – pełnych ciepła, dobrego serca i radości oraz inspirujących do działania i spełniania marzeń 😍Jednym z nich jest Julien Defourny – fotograf z Belgii, który w swoją rowerową podróż wyruszył 3,5 roku temu!😱 Przejechał już całą Amerykę Południową z południa na północ i teraz kręci w stronę Alaski🚴 Spotkaliśmy go w drodze do Jackson Hole i wspólnie przejechaliśmy kilkadziesiąt kilometrów 😊 Początek maja, to początek sezonu w Wyoming i niestety droga, która chcieliśmy wjechać od południowej strony do Yellowstone jest jeszcze zamknięta z powodu oblodzeń i dużej ilości śniegu 😪❄️☃️ w związku z tym musimy objechać park, dołożyć jakieś 200km i wjechać od strony zachodniej 👍 nie mogliśmy jednak odmówić sobie przyjemności przejechania przez Grand Teton Park, który był na drodze w kierunku południowego wejścia i aby zdążyć zrobić to wszystko wypożyczyliśmy na jeden dzień auto 🤭🚕😎 Jednak nasze założenia, ambicje i… budżet nie pozwalają na długie swawole – wracamy na rowery KROSS i jedziemy na spotkanie z prawdziwym pięknem dzikiej natury, chwilowo bez odbioru😉🦌🌲🐃🌳🐂🌿🐿️

Dodaj komentarz

Karol Jędrzejewski

Karol Jędrzejewski

Lider etapu 26

Poznań. Harcerz – turysta. Na co dzień pracuje w składnicy harcerskiej Woda Góry Las w Poznaniu. Kocha ciepło i wylegiwanie się na plaży… ale ostatecznie i tak zawsze wyjeżdża na daleką północ. Jest zakochany w Skandynawii – w krajobrazach, ludziach oraz dzikiej i surowej przyrodzie. Teraz, choć miał do wyboru całą sztafetę Bike Jamboree, wybrał Yellowstone w kwietniu :] Nigdy nie potrafi sobie odmówić kąpieli w żadnym morzu, jeziorze lub rzece – metrowa warstwa lodu wcale nie jest przeszkodą – potrzebna jest wtedy tylko dobra siekiera.

Monika Szenfer

Monika Szenfer

Liderka etapu 15, uczestniczka etapu 26

Gdańsk. Na co dzień swoje siły, ambicje i wiedzę wykorzystuje w pracy związanej z projektami społecznymi. Wyznawca podejmowania wyzwań i pokonywania własnych słabości. Uwielbia górskie wędrówki, siedzenie przy ognisku i wypady, które odrywają od cywilizowanego świata. W Bike Jamboree poprowadziła etap 15. na koniec świata, wspiera czynności organizacyjne całej sztafety. Niezaprzeczalny sztafetowy mistrz emotikonek!

Monika Pawelec

Monika Pawelec

Uczestniczka etapu 26

Okolice Wielunia / Warszawa. Na co dzień chemik kontrolujący jakość farmaceutyków, jednak poczucie wolności daje jej poznawanie świata – szczególnie z perspektywy siodełka rowerowego. Uzależniona od gór, słodyczy i tańca. Ma alergie na nudę. Amatorka czerpania z życia pełnymi garściami.

Mariusz Buga

Mariusz Buga

Uczestnik etapu 26

Warszawa. Z zawodu alpinista przemysłowy, mówi, że to męczące ale przynajmniej robi to, co lubi, a w dodatku mu za to płacą.
Zawsze gdzieś go ciągnie, chętny na każdą wyprawę, a w góry w szczególności. Od tłocznego i głośnego miasta woli spędzać czas wśród natury.
Trochę już zwiedził i zobaczył ale ma sporo jeszcze w planach.  Wraz z kolegą na rowerach dotarł do Paryża, a także wrócił tym samym środkiem lokomocji z powrotem do Poznania. Liznął trochę potęgi Sahary, dzięki wyprawie rowerowa po południowej części Maroka.
W wolnej chwili lubi czytać, oglądać seriale, majsterkować, grać w gry planszowe czy spędzać czas aktywnie – na rowerze, biegając czy grając w Disc  Golfa (mało popularny sport w Polsce, uprawia go około 150 osób – Matiusz należy do klubu Disc Golf Warszawa). Należy do ZHP od 12 lat.