STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

#etap26 w wielkim mieście

Raczej unikamy aglomeracji i kręcimy po ścieżkach z dala od ruchliwych ulic, za to bogatych w piękne widoki😍, ale Salt Lake City nie mogliśmy sobie odmówić! Zwłaszcza, że spotkaliśmy się tu z przecudowną reprezentacją Polonii🇵🇱 Agata, jej córka Marysia, Jakub oraz Ryszard bardzo ciepło nas przyjęli🤗 Pokazali nam najważniejsze zabytki🏛️ i opowiedzieli ciekawe historie związane z kulturą i religią w Utah. Salt Lake City było pięknym uwieńczeniem gościnności, której doświadczyliśmy podczas tych ostatnich dni pedałowania 🚴 Dzień wcześniej byliśmy w Lehi, gdzie wspaniałe powitanie zorganizowała nam grupa skautów z Ameryki 😀 i tu trwały długie rozmowy na temat harcerskich obyczajów w tej części świata🌎 Szczęście nasze było jednak jeszcze większe! W Spanish Fork ugościli nas prawdziwi artyści!🎨🎭 Raquel, Olivier, James i Erica – wspaniały, ciepły dom i jeszcze cieplejsze serca❤️ Dzięki tej gościnności nasze brzuchy nigdy wcześniej nie były tak pełne😊 są teraz dwie opcje, albo dodatkowe kilogramy będą nas opóźniać 🤣 albooo będziemy mieć dużo siły, by dalej zmierzać się z wiatrem, słońcem i wielkimi górami w kierunku Yellowstone 🤩 To były tylko 3 dni, a tyyyyle się wydarzyło!🙉 Kąpaliśmy się w gorących źródłach😎, odwiedziliśmy Świątynię Hare Kryszny, byliśmy w Provo Canyon i zjedliśmy duuuużo frytek😂🍟wszystko to w towarzystwie cudownych ludzi i niesamowitej przyrody dookoła😍 Dziękujemy wszystkim dobrym duszom spotkanym po drodze! To dzięki Wam nasza podróż jest taka fajna🤩 naprawdę z każdym dniem coraz bardziej jesteśmy pod wrażeniem ile bezinteresownie można zrobić dla drugiego człowieka – bierzmy przykład🥰👍 i jedziemy dalej – to już prawie półmetek naszej trasy💪🚲😀.

 

Dodaj komentarz

Karol Jędrzejewski

Karol Jędrzejewski

Lider etapu 26

Poznań. Harcerz – turysta. Na co dzień pracuje w składnicy harcerskiej Woda Góry Las w Poznaniu. Kocha ciepło i wylegiwanie się na plaży… ale ostatecznie i tak zawsze wyjeżdża na daleką północ. Jest zakochany w Skandynawii – w krajobrazach, ludziach oraz dzikiej i surowej przyrodzie. Teraz, choć miał do wyboru całą sztafetę Bike Jamboree, wybrał Yellowstone w kwietniu :] Nigdy nie potrafi sobie odmówić kąpieli w żadnym morzu, jeziorze lub rzece – metrowa warstwa lodu wcale nie jest przeszkodą – potrzebna jest wtedy tylko dobra siekiera.

Monika Szenfer

Monika Szenfer

Liderka etapu 15, uczestniczka etapu 26

Gdańsk. Na co dzień swoje siły, ambicje i wiedzę wykorzystuje w pracy związanej z projektami społecznymi. Wyznawca podejmowania wyzwań i pokonywania własnych słabości. Uwielbia górskie wędrówki, siedzenie przy ognisku i wypady, które odrywają od cywilizowanego świata. W Bike Jamboree poprowadziła etap 15. na koniec świata, wspiera czynności organizacyjne całej sztafety. Niezaprzeczalny sztafetowy mistrz emotikonek!

Monika Pawelec

Monika Pawelec

Uczestniczka etapu 26

Okolice Wielunia / Warszawa. Na co dzień chemik kontrolujący jakość farmaceutyków, jednak poczucie wolności daje jej poznawanie świata – szczególnie z perspektywy siodełka rowerowego. Uzależniona od gór, słodyczy i tańca. Ma alergie na nudę. Amatorka czerpania z życia pełnymi garściami.

Mariusz Buga

Mariusz Buga

Uczestnik etapu 26

Warszawa. Z zawodu alpinista przemysłowy, mówi, że to męczące ale przynajmniej robi to, co lubi, a w dodatku mu za to płacą.
Zawsze gdzieś go ciągnie, chętny na każdą wyprawę, a w góry w szczególności. Od tłocznego i głośnego miasta woli spędzać czas wśród natury.
Trochę już zwiedził i zobaczył ale ma sporo jeszcze w planach.  Wraz z kolegą na rowerach dotarł do Paryża, a także wrócił tym samym środkiem lokomocji z powrotem do Poznania. Liznął trochę potęgi Sahary, dzięki wyprawie rowerowa po południowej części Maroka.
W wolnej chwili lubi czytać, oglądać seriale, majsterkować, grać w gry planszowe czy spędzać czas aktywnie – na rowerze, biegając czy grając w Disc  Golfa (mało popularny sport w Polsce, uprawia go około 150 osób – Matiusz należy do klubu Disc Golf Warszawa). Należy do ZHP od 12 lat.