STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Park Narodowy Theodora Roosevelta

🇵🇱 #etap27a melduje, że wczoraj późnym wieczorem, po 140km batalii z wiatrem w twarz dotarł do Parku Narodowego Theodora Roosevelta. Będzie chwila żeby nadrobić z relacją.

Ale wróćmy do miejsca skąd ostatnio pisaliśmy – Custer. Montana od samego początku gwarantuje nam słoneczne dni. Średnia temperatura w ciągu dnia to 33°C. Taki upał nie byłby dla nas problemem, gdyby było się gdzie schować w cieniu.

Z Custer podążyliśmy do miejscowości Forsyth. W planie była jazda częściowo asfaltem, a częściowo szutrem. Niestety ten drugi odcinek trasy był wyłączony z ruchu, o czym poinformował nas lokalny rancher Conrad i zalecił jazdę po autostradzie międzystanowej I-94. Było lekkie zawahanie, bo nie wszędzie w USA można jeździć rowerem po autostradzie, ale w Montanie jest to możliwe.

Obozowisko rozbiliśmy w miejskim parku nad Rzeką Yellowstone. Szybko w nocy przekonaliśmy się, że nie jest to idealne miejsce na odpoczynek po całym dniu pedałowania. Niedaleko przebiegała linia kolei towarowej, po której składy jeździły całą noc, a sami maszyniści nie ograniczali się w używaniu sygnałów dźwiękowych.

O poranku zjedliśmy baaaaardzo kaloryczne śniadanie po czym ruszyliśmy dalej. Tego dnia w planie było 144km jazdy, w tym 48km po szutrze do miasta Terry, ale po 104km w piekącym słońcu dzień zakończyliśmy w Miles City, gdzie mieliśmy jeszcze troszeczkę siły żeby zrobić pranie w publicznej pralni. Czas kończyć, trzeba jechać dalej. Do następnego…

 

Dodaj komentarz

Jarek Jerry Ciosek

Jarek Jerry Ciosek

Lider etapu 27 A

Jarek Jerry Ciosek – lider etapu 27-A. Od 10 lat mieszka w Chicago, skąd od niedawna moderuje stronę Polski Bikepacker. Na miejscu prowadzi także grupę na Facebooku pod szyldem Chicago Bikepackers. Jazda na rowerze towarzyszyła mu od małego, samym podróżowaniem, zwłaszcza wielodniowym, wkręcił się za Oceanem. Sam bikepacking poznał kilka lat temu mieszkając w Idaho. Na co dzień szpera w internecie i szuka ciekawych rozwiązań, które mogą przydać się w bikepackingu i którymi może podzielić się ze swoimi followersami. Ostatnio coraz więcej czasu spędza na przygotowaniach do wizyty w Polsce i do udziału w Rowerowym Maratonie Wisła 1200. Wolne chwile spędza z żoną, rekompensując jej swoje kilkudniowe pobyty poza domem, a gdy jej nie ma – chętnie grzebie przy swoich rowerach. kontakt@bikepackingpolska.net

Zuzanna Stemplewska

Zuzanna Stemplewska

Uczestniczka etapu 27-A

Zawodowo prawnik, choć jedną nogą była już na geografii. W czasach licealnych związana z harcerstwem. Zimą lubi narty (od tego roku również biegówki), latem rower i badmintona. Ciągle stawia przed sobą nowe cele i wyzwania. Otwarta na zmiany, spontaniczne działania i poznawanie świata. Od niedawna miłośniczka wschodu – zauroczona Bajkałem, mimo że rowerowa sztafeta prowadzi ją wprost w przeciwną stronę. Uwielbia bujać w obłokach i jeździć palcem po mapie 😉

Andrzej Sękowski

Andrzej Sękowski

Uczestnik etapu 27-A

Czynny rowerzysta, dzień bez roweru, to dla mnie dzień stracony ;). Lubię spędzać czas aktywnie, poza miastem lub na basenie. Na co dzień jestem związany z Poznaniem. Dzięki mojej pracy w IT odwiedziłem wiele ciekawych miejsc. Cały czas próbuję odnaleźć coś nowego, co może mnie zaskoczyć. Podróże zawsze przynoszą niezapomniane wspomnienia i tak będzie tym razem.

Łukasz Stolarski

Łukasz Stolarski

Uczestniczk etapu 27-A

Od niedawna mieszka w Warszawie. Zawodowo zajmuje się postprodukcją obrazu, efektami wizualnymi oraz animacją. Najbardziej lubi poznawać bliższe oraz dalsze okolice z siodełka rowera, chociaż latanie na paralotni nie jest mu obce. Od pewnego czasu próbuje się odnaleźć w mieście bez gór pod nosem.

Katarzyna Puczyłowska

Katarzyna Puczyłowska

Uczestniczka etapu 27-A

Na co dzień żołnierz zawodowy. W swoich aktywnościach lubię się zmęczyć, dlatego moją pasją jest bieganie. Jazda na rowerze pozwala natomiast poznawać świat z innej, tej ciekawszej perspektywy.

Krzysztof Ciosek

Krzysztof Ciosek

Uczestnik etapu 27 A

Uczestnik etapu 27-A. Stateczny mężczyzna, trójka dzieci odchowanych. Prowadzę własną działalność. Jeżeli tylko mam czas to siadam na rower i jadę. Stawiam przed sobą coraz to nowe wezwania. Często biorę udział w różnego rodzaju rajdach rowerowych na orientację. Razem z synem mamy wspólną pasję więc czemu nie.