STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

Marabut Baltoro – nasz sztafetowy dom

Namiot ekspedycyjny Marabut Red Line – testujemy, jak szybko możemy rozłożyć z nim obóz!

Sztafeta rowerowa dookoła świata Bike Jamboree ma na trasie najlepsze sprzęty. Obok rowerów KROSS, sakw CROSSO i opon CST Poland naszym wiernym towarzyszem jest namiot ekspedycyjny MARABUT Baltoro Red Line. Namiot ten był niezastąpionym domem w wymagających etapach zimowych przez Mongolię i Syberię. Świetnie sprawdził się też w Ameryce, gdzie w tym roku zima zaskoczyła nie tylko rowerzystów, ale nawet samych mieszkańców Arizony, Utah czy Montany. Było wietrznie i zimno, ale dzięki Marabutowi, rowerzyści Bike Jamboree spali bezpiecznie nawet podczas najtrudniejszych nocy.

Namiot ekspedycyjny Marabut Baltoro towarzyszy nam od początku. Etapy rosyjskie, zwłaszcza jadące w srogiej syberyjskiej zimie doceniały jego funkcjonalność – dzięki szerokim kołnierzom, mogliśmy schować przemarznięte sakwy i ochronić je przed śniegiem i mrozem. Namiot też nie wymaga przybijania śledziami do podłoża – bez problemu stoi o własnych siłach dzięki dobrze zaprojektowanym skrzyżowanym masztom. To bardzo ułatwiało sprawę, gdy nasza sztafeta przemierzała zamarznięte tereny Ałtaju czy Mongolii. Namiot Marabut jest też wykonany z trwałych surowców – podczas, gdy w innych namiotach w temperaturach poniżej -30 stopni Celsjusza psuły się zamki błyskawiczne, zamarzały wywietrzniki, czy kruszyły się linki w masztach. Namiot Marabut nigdy nas nie zawiódł i w stanie właściwie nienaruszonym dotarł do samej Kamczatki.

Nasz namiot ma też doskonale zaprojektowaną podłogę, co – choć może rzadko się o tym myśli – jest bardzo cenne przy długich wyprawach. Codzienne rozkładanie i zwijanie obozu to czasem uciążliwy proces. Każde ułatwienie jest więc na wagę złota. Podłoga wykonana ze śliskiego tworzywa pomagała nam w utrzymaniu czystości namiotu i nie wożeniu ze sobą dodatkowych kilogramów – śniegu, błota, kamyków. Zimowe etapy musiały oczywiście korzystać z dodatkowego zabezpieczenia, gdyż podłoga jest dość cienka, nie mniej namiot świetnie radził sobie z silnym wiatrem i opadami.

Dokładną specyfikację namiotu ekspedycyjnego MARABUT Baltoro Red Line znajdziecie na stronie producenta.

I na koniec – Bike Jamboree docenia wygodną konstrukcję, dzięki której namiot Baltoro rozkłada się błyskawicznie i może to zrobić jedna osoba. Zobaczcie sami test etapu 26 – Karol, Mariusz, Monia i Monika sprawdzili, jak proste i błyskawiczne jest rozkładanie Marabuta:

A jak już się rozgościli w namiocie Marabut, to ich wieczory w naszym czerwonym domku zazwyczaj wyglądały tak…

Firmie Marabut dziękujemy za wsparcie od samego początku sztafety!!! 🙂

Dodaj komentarz