STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree

W oczekiwaniu na #etap19

W oczekiwaniu na #etap19 przygotowujemy sprzęt do przekazania, zwiedzamy Whitehorse i poznajemy jego okolice a także staramy się jak najbardziej rozsławić projekt w tej części Kanady Wszystko to dzięki uprzejmości Księdza Sławka.
Sakwy wyczyszczone, sprzęt przygotowany a rowery po przeglądzie czekają na kolejnych śmiałków . Na dodatek udało się nam skontaktować z Panią Minister Sportu i Turystyki Yukonu Valérie Royle, która obiecała zająć się dalszą promocją Bike Jamboree.
W międzyczasie zwiedziliśmy Museum History of Yukon, główne miejsca w mieście a także poza nim. Dojechaliśmy pod Skagway – czyli skierowaliśmy się ponownie na kilka chwil w kierunku Alaski a także zahaczyliśmy o fragment Kolumbii Brytyjskiej. Następnie udaliśmy się do Carcross (nazwa powstała od słów caribou i crossing, niestety nadal żadne caribou nie zaszczyciło nas swoją obecnością). Tam, zupełnie przypadkowo spotkaliśmy uczniów szkoły sportowej w Whitehorse w trakcie szkolnej wycieczki rowerowej. Spontanicznie opowiedzieliśmy im o projekcie . Prezentacji wysłuchali z ogromnym zainteresowaniem.  Już niedługo nasza przygoda na AlCan Highway dobiegnie końca, a pałeczka zostanie przekazana #etap19 czekamy!

 

 

Dodaj komentarz