STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree
Uczestnicy

Uczestnicy

Etap 4. Baku (Azerbejdżan) - Atyaru (Kazachstan), sierpień 2017.
Anna Łapińska

Anna Łapińska

Liderka etapu 4, 33 oraz 1-wszej części etapu 37

Kierowniczka i współwłaścicielka sali weselnej, koordynator wielu aspektów projektu, liderka minionego etapu 4. czuwająca nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree, dzięki czemu jak się śmieje jej team wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym, bliskowschodnim pustkowiu J Również lider etapu 33 biegnącego przez Hiszpanię gdzie podobnie koordynuje całość przebiegu wyprawy, a w szczególności odpowiada za nawigację i video relację.

Prywatnie: Już nie pamięta co znaczą słowa „nudzę się”. Nie potrafi czegoś nie organizować 😉 Kalendarz i głowę ma zawsze wypełnioną działaniami i pomysłami po brzegi.  Nawet lubi jeździć na rowerze 😉 poza tym lubi chodzić po górach, jeździć konno, tańczyć, czytać książki, poznawać ludzi i zarażać ich uśmiechem. Jako koneserka pięknych momentów uwielbia tworzyć wspaniałe rzeczy i wspomnienia dla innych i siebie. Lubi każdą formę aktywności i dolce far niente 😉

Anna Łapińska

Anna Łapińska

Liderka etapu 4

Anna Łapińska – zastępca kierownika na sali weselnej, koordynator całości projektu, lider etapu IV czuwający nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree dzięki czemu wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym pustkowiu.

Natiq Yusifli

Natiq Yusifli

Uczestnik etapu 4

Natiq Yusifli – kurier w firmie ubezpieczeniowej, z zamiłowania kucharz dzięki czemu na odcinku azerbejdżańskim z radością przyjął funkcję przygotowywania pysznych posiłków w warunkach polowych, transport wytłaczanki jajek przytwierdzonej taśmą do sakwy i nieuszkodzenie ani jednego mimo „dziurawej drogi” to jego specjalność.

Ayhan Israfeelove

Ayhan Israfeelove

Uczestnik etapu 4

Ayhan Israfeelove – sprzedawca w firmie obuwniczej, student księgowości, podczas etapu podobnie jak Ania Jarek odpowiadał za rozładowywanie napięcia, zarażanie optymizmem i dobrym poczuciem humoru, dla uczestników godny podziwu symbol wytrwałości i wygranej walki ze słabościami.

Tofiq Hidayətzadə

Tofiq Hidayətzadə

Uczestnik etapu 4

Tofiq Hidayətzadə – na codzień pracuje nad swoim start upem – rowerową firmą kurierską VeloKuryer, w projekcie był prawą ręką lidera pomagając w przebiegu podróży na odcinku azerbejdżańskim oraz będąc podporą uczestników w najtrudniejszych momentach, nie rozstaje się ze swoim głośnikiem.

Marcin Dałkiewicz

Marcin Dałkiewicz

Uczestnik etapu 1, 4 oraz 15

Marcin Dałkiewicz – pracuje w branży jubilerskiej, technik i serwisant sprzętowy podczas trwania etapu, przez pół podróży toczył nierówną walkę ze złośliwą lokalną roślinnością wyposażoną w kolce – dzięki czemu wykształcił się w nim radar wyłapujący punkty wulkanizacji / przez co zamiast biżuterią obwieszał się pękniętymi dętkami i udawał na poszukiwania wulkanizacji.

Anna Jarek

Anna Jarek

Uczestniczka etapu 4

Anna Jarek – studentka kognitywistyki i psychologii, drużynowa harcerska ZHP, podczas etapu odpowiedzialna za nawigację oraz rozpraszanie trosk i smutków przemiłym uśmiechem i pozytywnym podejściem, trzymała pieczę nad jednym z atrybutów sztafetowych „Dziennikiem Pokładowym” gdzie można znaleźć jej opis i ilustracje przebiegu etapu.

Aleksandra Zajk

Aleksandra Zajk

Uczestniczka etapu 4

Aleksandra Zajk – studentka weterynarii, podczas etapu dbała o fotorelację, jazda rowerem z obciążeniem i operowanie lustrzanką do dla niej nic trudnego, dodatkowo dbała o wyżywienie przygotowując jedzenie w trybie „coś z niczego” – jak mówi studia w tym pomogły.

Aleksandra Połączak

Aleksandra Połączak

Uczestniczka etapu 4

Aleksandra Połączak – kierownik projektów IT, przewodniczka w ZHR, uczestnik azerbejdżańskiego odcinka etapu służący dobrą radą i doświadczeniem oraz niestrudzenie przypominający o ciągłym nawadnianiu organizmu, mistrz minimalnego pakowania się na wyjazd i HMT (harcerskiej myśli technicznej).

Etap 7. Omsk - Barnaul (Rosja), listopad 2017.
Zygmunt Piętak

Zygmunt Piętak

Lider etapu 7

Emeryt , mieszkaniec Śląska, pasjonat rowerowego kręcenia, zdobywca najwyższej przełęczy drogowej Kardung La w Himalajach o wysokości 5359 mnpm. Na rowerze zjeździł Bałkany, Gruzję, Ukrainę, Rumunię , Chorwację i Polskę w prawie wszystkich kierunkach

Krzysztof Kusiak

Krzysztof Kusiak

Uczestnik etapu 7

Elektroenergetyk, mieszkaniec Rudy Śląskiej , dyrektor nawigacji etapu 7. Rowerem przebył Gruzję, Bałkany, Chorwację i wiele innych pięknych krajów.

Etap 8. Barnaul (Rosja) - Kobdo (Mongolia), grudzień 2017
Ula Ziober

Ula Ziober

Liderka etapu 8

Liderka, brała udział w Rowerowym Jamboree w 2015 roku, w warunkach zimowych przejechała przez Pamir, odbyła projekt Rowerowy Dom Kultury, tworzy Stowarzyszenie Zielona Grupa, edukuje najmłodszych, jest też autorką książki „Spódniczka ze starej podszewki” napisanej na podstawie wspomnień z obozu w Kazachstanie swojej Babci.

Rafał Flieger

Rafał Flieger

Uczestnik etapu 8

Inżynier, fotograf-pasjonat, człowiek złota rączka, który żadnych mrozów się nie boi, odbył wymagający zimowy trekking na Spitsbergenie. Jeśli gdzieś się gubi, to tylko z premedytacją, żeby sprawdzić, co jest poza wyznaczonym szlakiem.

Mateusz Trzeciak

Mateusz Trzeciak

Uczestnik etapu 8

Fotograf, barrista, fascynat gór i rowerowych wypraw, odbył wymagający zimowy trekking na Spitsbergenie. Ulubieniec szamanów.

Megi Sobczak

Megi Sobczak

Uczestniczka etapu 8

Fotograf, człowiek złączony z rowerem, odbyła niejedną podróż rowerową i autostopową. Gdyby spokój miał formę człowieka, byłby właśnie Megi.

Iska Marchwica

Iska Marchwica

Uczestniczka etapu 8

Dziennikarz, pracownik ogólno-kulturowy współprowadziła portal podróżniczo-kulturowy Etnosystem.pl, miłośniczka gór, a po wyprawie na Ałtaj – także wszelakich wyzwań.

Etap 14. Never - Jakuck (Rosja), kwiecień / maj 2018.
Krzysztof Suchowierski

Krzysztof Suchowierski

Lider etapu 14

Z wykształcenia ratownik medyczny. W Rwandzie, Armenii i Gruzji uczył miejscowych nauczycieli w szkołach, jak profesjonalnie udzielać pierwszej pomocy.
W 2013 roku samotnie wyruszył latem w rodzinnego Białegostoku na Syberię. Pokonał na rowerze blisko dziewięć tysięcy kilometrów. Zimą 2014 odbył podróż życia przejechał rowerem wraz z dwoma Rosjanami z południa na północ rosyjską Republikę Sacha Jakucja, uważaną za jedno z najzimniejszych miejsc na naszej planecie. Za ta wyprawę, jak i za samotną wyprawę przez Kołymę „W pogoni za zorzą polarną” został wyróżniony nagrodą „Kolos” w kategorii „Wyczyn roku”. Autor książki „Rowerem przez mrozy Jakucji”.

Zygmunt Piętak

Zygmunt Piętak

Uczestnik etapu 14 i 15

Zygmunt Piętak – mocno zakręcony rowerowo, przejechał do Chorwacji i nazad wiele razy. Na rowerze pokonał też 6500 km w 63 dni samotnie przez wschodnią i środkową Europę. Przez Gruzję jechał 30 dni, rowerem odwiedził też Ladakh w Indiach (55 dni), Kalka Srinagar (Kardung La moja), przebył trasę Bałtyk – Morze Czarne. Lubi też rowerowo zwiedzać rodzinną Polskę. Brał udział w etapie 7. Bike Jamboree, podczas którego spędził 30. dni na drogach Syberii (z Omska do Barnaul).

Piotr Sztybór

Piotr Sztybór

Uczestnik etapu 1 i 14

Instruktor harcerski w ZHR, prowadzi własną firmę. Uwielbia wyprawy w „niecywilizowane” miejsca, dość sporo jeździ na rowerze, o który sam dba. Jego pasją jest też fotografia, do której bardzo się przykłada.

Bartek Kaczmarczyk

Bartek Kaczmarczyk

Uczestnik etapu 14

Bartłomiej Kaczmarczyk – na co dzień pracuje, jako alpinista przemysłowy. W wolnych chwilach dużo jeździ na rowerze, chodzi po górach i podróżuje autostopem.

Kajetan Deja

Kajetan Deja

Uczestnik etapu 14

Kajetan Deja – z wykształcenia i zamiłowania oceanolog. Na co dzień zajmuje się badaniem organizmów żyjących na morskim dnie we fiordach Spitsbergenu i wpływem zmian klimatu na funkcjonowanie ekosystemów morskich w rejonach polarnych. Gdy nie jest w Arktyce, każdą wolną chwilę najchętniej spędza zwiedzając świat z perspektywy rowerowego siodełka razem z żoną Kasią i psem Nebraską. Jest pasjonatem fotografii przyrodniczej i poklatkowej, a nocą chętnie spogląda w niebo. Oprócz tego jest miłośnikiem technologii analogowej, a gdy nie jest w podróży, lubi naprawiać stare radia lampowe i słuchać muzyki z czarnego krążka.

Etap 21. Vancouver (Kanada) - San Francisco (Kalifornia, USA), listopad / grudzień 2018
Daniel Matysiak

Daniel Matysiak

Lider etapu 21, uczestnik etapu 22

Daniel Matysiak – lider 21 etapu, grafik, fotograf, niezłomny wulkan energii, entuzjasta górskich wędrówek i rowerowych wycieczek. Uwielbia podróże i fizyczny wysiłek. Nim skończy jedną przygodę już myśli o kolejnej. Nie stroni od jazdy autostopem jak i od kilkudniowych samotnych wyprawa rowerem. Latem preferuje chłodniejsze regiony świata. W zespole odpowiada głównie za nawigacje i fotografie oraz wspomaga głównego mechanika zespołu.

Karolina Dukiel

Karolina Dukiel

Uczestniczka etapu 21

Wrocławianka od urodzenia, harcerka od niedługo później, w nieustannej podróży od lutego ‘18. To będzie jej pierwsza hardcorowa wyprawa rowerowa, ale już nie może się doczekać, żeby “ubrać się w obcisłe spodenki i deptać sobie ode wsi do wsi”.

Emilia Maliszak

Emilia Maliszak

Uczestniczka etapu 21

Harcerka, była pani z sanepidu, czytelniczka. Lubi jeździć na rowerze i wędrować po górach, ale nie robi tego jednocześnie. Co jakiś czas rzuca pracę, by wyruszyć w świat. Obecnie w Ameryce, potem to już nie wiadomo, byle poza strefą komfortu, bo tam przecież dzieje się magia!

Olga Ciotucha

Olga Ciotucha

Uczestniczka etapu 21

Poszukiwaczka wolności i przygody. Na co dzień zgłębia tajniki chorób zakaźnych, w wolnej chwili zwiedza pieszo i rowerowo bliższe lub dalsze zakątki Polski. Dziewczyna czterech żywiołów, porywa ją każda forma aktywnego spędzania czasu wśród przyrody. Otwarta na zmiany, doświadczanie i eksperymentowanie. Nie potrafi się oprzeć spontanicznym inicjatywom, dźwiękom bębnów i czereśniom prosto z drzewa!

Łukasz Furmańczyk

Łukasz Furmańczyk

Uczestnik etapu 21

Łukasz Furmańczyk – Wiecznie uśmiechnięty żądny przygody, ceniący sobie naturę, optymista, któremu niejedno w duszy gra. Rowerem odwiedził trzynaście państw, przejeżdżając ok. 20 000km. W ekipie jest głównym mechanikiem rowerowym.

Lorem lorem
„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla