STRONA ARCHIWALNA
Bike Jamboree
Ludzie

Ludzie

W organizację Bike Jamboree 2017-2019 zaangażowanych jest wiele osób cenionych w środowisku podróżniczym i harcerskim. Trzon zespołu stanowią:

Zbigniew Popowski , fot: Przemysław Sroka

Zbigniew Popowski
W harcerstwie aktywny od ponad dwudziestu pięciu lat. Był m.in. drużynowym, instruktorem i komendantem hufca Augustów, członkiem Rady Naczelnej ZHP, członkiem komendy kontyngentu polskiego na 18. Światowe Jamboree Skautowe w Holandii, skarbnikiem polskiego kontyngentu na 21. Światowe Jamboree Skautowe w Wielkiej Brytanii, skarbnikiem ZHP oraz członkiem Głównej Kwatery ZHP (2007-2009) oraz członkiem Rady Fundacji Harcerstwa Polskiego Schronisko „Głodówka” (2008-2016). Od 2006 roku kieruje Fundacją Światowe Jamboree zajmującą się projektami zagranicznymi dla młodzieży. Z zawodu ekonomista i bankowiec ze specjalizacją z finansowania handlu zagranicznego, ekspert Centrum Stosunków Międzynarodowych. Po latach pracy w korporacjach od niedawna prowadzi własną firmę oferującą kompleksowe doradztwo w finansach oraz handlu zagranicznym. Szczęśliwy ojciec Olgi i Roberta (imiona nieprzypadkowe) oraz mąż Ani. W nielicznych wolnych chwilach gra na gitarze i harmonijce, chodzi po górach, jeździ na wyprawy rowerowe oraz ślizga się na nartach wodnych.

W Bike Jamboree odpowiedzialny za koordynację działań w ramach całego projektu oraz kontakty z partnerami i sponsorami.
Kontakt: zbyszek.popowski@bikejamboree.pl

Zbigniew Sas

Zbigniew Sas

Świat najchętniej poznaje z perspektywy rowerowego siodełka. W ostatnich latach zaangażowany w duże projekty podróżnicze. Współorganizator Afryki Nowaka i Rowerowego Jamboree 2015 – wypraw, które każdemu uczestnikowi przyniosły przygodę, nowe przyjaźnie i zaskakujące doświadczenia. Zafascynowany Afryką, najbardziej autentycznym miejscem na świecie. Miłośnik mikroprzygód – weekendowych wypadów w najbliższą okolicę. Laureat prestiżowych nagród podróżniczych (m.in. wyróżnienie na Kolosach 2008 za rowerową wyprawę na Madagaskar śladami Arkadego Fiedlera).

W Bike Jamboree odpowiedzialny za koordynację całego przedsięwzięcia, sprzęt, rekrutację i logistykę.
Kontakt: zbyszek.sas@bikejamboree.pl

Anna Śledzińska

Anna Śledzińska

Na co dzień zajmuje się rozkręcaniem działań i przedsięwzięć w społecznościach lokalnych: łączy ludzi i organizacje, nazywając i wyciągając na światło dzienne ich zasoby. Współpracuje z licznymi organizacjami pozarządowymi (wiele z nich współtworzy), a potrzebę angażowania się w ważne sprawy społeczne wyniosła z harcerstwa. Lubi być w podróży – zarówno na drugi koniec świata, jak i tej powrotnej, do domu. Jeździ na rowerze, który czasem porzuca na rzecz snowboardu, motoru albo żaglówki. Lubi też taniec i akrobatykę.

W Bike Jamboree odpowiada za organizację pracy, pozyskiwanie partnerów i zarządzanie kasą. Od lata 2018 roku – odpowiedzialna także za werbowanie i opiekę nad liderami etapów.
Kontakt: ania@bikejamboree.pl

Ania Łapińska

Anna Łapińska
Kierowniczka i współwłaścicielka sali weselnej, koordynator wielu aspektów projektu, liderka minionego etapu 4. czuwająca nad całością przygotowań i przebiegu podróży oraz tworzeniem postów na fanpage Bike Jamboree, dzięki czemu jak się śmieje jej team wykształciła w sobie wysokiej jakości czujnik Wi-Fi potrafiąc go znaleźć nawet na stepowym, bliskowschodnim pustkowiu. Również lider etapu 33 biegnącego przez Hiszpanię gdzie podobnie koordynuje całość przebiegu wyprawy, a w szczególności odpowiada za nawigację i video relację.

Prywatnie: Już nie pamięta co znaczą słowa „nudzę się”. Nie potrafi czegoś nie organizować 😉 Kalendarz i głowę ma zawsze wypełnioną działaniami i pomysłami po brzegi.  Nawet lubi jeździć na rowerze 😉 poza tym lubi chodzić po górach, jeździć konno, tańczyć, czytać książki, poznawać ludzi i zarażać ich uśmiechem. Jako koneserka pięknych momentów uwielbia tworzyć wspaniałe rzeczy i wspomnienia dla innych i siebie. Lubi każdą formę aktywności i dolce far niente 😉
W projekcie odpowiedzialna za pozyskiwanie i kontakt ze sponsorami, dokumentację, a od marca 2018 roku odpowiedzialna za HR oraz działania promocyjne. Organizatorka namiotu prelekcyjnego Bike Jamboree podczas Zlotu Harcerskiego w lipcu 2018 roku oraz stoisk promujących projekt przy okazji festiwali podróżniczych.
Kontakt: ania.lapinska@bikejamboree.pl

 

Leszek Fidelus

Leszek Fidelus
Inżynier automatyk, który swoją pracę zawodową połączył z pasją do zabytkowych wind. Mąż Magdy, tata Basi i Michała. Najczęściej podróżuje z rodziną, ale znajduje czas również na wyprawy rowerowe. Zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Chrzanowskich Cyklistów na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej. Współzałożyciel sportowej drużyny kolarskiej i triathlonowej. Uczestnik maratonów rowerowych, biegowych, triathlonów i wypraw wysokogórskich. Pracoholik. W wolnych chwilach najchętniej śpi. W Bike Jamboree 2017-2019 odpowiada za logistykę i sprzęt, lider etapu 10.

Kontakt: leszek@bikejamboree.pl

Leszek Pachulski

Leszek Pachulski
W ciągu ostatnich 15 lat, odkąd zapadł na „cyklozę”, uczestniczył w kilkudziesięciu maratonach MTB, kilkudziesięciu ekstremalnych maratonach na orientację Harpagan, szosowych maratonach i fascynujących road tripach przez ikoniczne góry całej Europy, aż po sakwiarskie i bikepacking`owe wyprawy na różnych kontynentach.

Uczestnik ostatniego etapu sztafety Afryka Nowaka przez Saharę i Góry Atlas i oraz lider 11. etapu BJ – trawers zamarzniętego Syberyjskiego Morza – Bajkału. Aktualnie organizuje imprezę, która łączy wszystkie te doświadczenia i fascynacje: Rowerowy Maraton Wisła 1200 – pierwszy w Polsce bikepackingowy ultramaraton, którego trasa biegnie wzdłuż Wisły od jej źródeł na Baraniej Górze do ujścia w Gdańsku. Prawie 1200 km. non stop bez wsparcia z zewnątrz.

W projekcie odpowiedzialny za treść umów z partnerami, dokumenty i inne spawy beznadziejne.

Kontakt: Leszek Pachulski

Marcin Dałkiewicz

Marcin Dałkiewicz
Pracuje w branży jubilerskiej, technik i serwisant sprzętowy podczas trwania etapu, przez pół podróży toczył nierówną walkę ze złośliwą lokalną roślinnością wyposażoną w kolce – dzięki czemu wykształcił się w nim radar wyłapujący punkty wulkanizacji / przez co zamiast biżuterią obwieszał się pękniętymi dętkami i udawał na poszukiwania wulkanizacji.

Uczestnik etapów 1, 4 i 15. Odpowiedzialny za sprzęt i magazyn Bike Jamboree.

Kontakt: Marcin Dałkiewicz

Monika Szenfer

Monika Szenfer
Na co dzień swoje siły, ambicje i wiedzę wykorzystuje w pracy związanej z komercjalizacją badań naukowych. Najlepiej śpi w podróży albo wtedy, gdy chociaż taką ma w perspektywie. Wyznawca podejmowania wyzwań i pokonywania własnych słabości. Organizuje, inicjuje i czasem też rymuje. Uwielbia górskie wędrówki, siedzenie przy ognisku i wypady, które odrywają od cywilizowanego świata. Rowerowy świr przy każdej pogodzie.

Liderka przedłużonego etapu 15, odpowiedzialna za wrzucenie sztafetowej pałeczki do Oceanu.

W projekcie od lata 2018 roku odpowiedzialna za działania promocyjne i materiały promocyjne.

Kontakt: Monika Szenfer

Adela Uchmańska

Adela Uchmańska

Mam na imię Adela – jestem pisarką, miłośniczką podróży, zbieraczką doświadczeń, morsem. Kocham uczucie wolności połączone z rozwianymi włosami oraz spokojem, dlatego często wybieram się na łono natury (np. w góry lub do lasy) na siodełku mojego dwukołowego rumaka. Mieszkam w Warszawie, mam 25 lat, zawodowo zajmuję się mediami społecznościowymi, marketingiem oraz copywritingiem. Oprócz pracy, na co dzień pochłaniam się w ruchu i tańcu w grupie Szersze, prowadzę stronę nie-rzeczy.pl, na której opowiadam o przeróżnych doświadczeniach, a także tworzę przestrzeń dla kobiet z warszawskiego Ursynowa, zwołując Kręgi Kobiet.

Zdecydowałam się na Bike Jamboree ze względu na narastającą miłość do roweru, ale przede wszystkim z potrzeby sprawdzenia siebie oraz motywacji do dojrzałości i dalszego rozwoju. Poza tym, uznałam, że kazachskie stepy będą najlepszym prezentem jaki mogę sobie sprawdzić na ćwierćwiecze! Etap 5 był dla mnie niesamowitą przygodą, powiewem nowych sytuacji, w których uczyłam się sobie radzić, a także trudnym do opisania wzruszeniem, które pojawiało się za każdym razem gdy podziwiałam step i gdy otrzymywałam od spotkanych osób bezinteresowne wsparcie. Najważniejszą jednak rzeczą, którą dałam sobie poprzez uczestnictwo w sztafecie, to wiara w siebie i zaufanie, że nawet jeśli nie wiem co przede mną – wiem, że będzie dobrze.

W projekcie BJ zajmuje się mediami społecznościowymi, a także współpracą z mediami.
Kontakt: a.uchmanska@bikejamboree.pl

Iśka Marchwica

Iśka Marchwica fot. Megi Sobczak @fotoadventure.polska

Dziennikarz, pracownik ogólno-kulturowy współprowadziła portal podróżniczo-kulturowy Etnosystem.pl, miłośniczka gór, a po wyprawie na Ałtaj – także wszelakich wyzwań.

Uczestniczka etapu 8. W projekcie od stycznia 2018 roku odpowiedzialna fanpage Bike Jamboree i kontakty z etapami podczas ich podróży, a także działania promocyjne, w tym organizacje licznych prelekcji na festiwalach podróżniczych. Organizuje wszystko, co trzeba zorganizować i ogarnąć.

Kontakt: iska.marchwica@bikejamboree.pl

Kasia Kosińska-Poulet

Kasia Kosińska-Poulet
Z zamiłowania podróżniczka, która zawsze szuka nowych sposobów na poznanie świata. Odwiedziła z plecakiem wiele zakątków świata, ale z największą dumą wspomina namówienie mamy na podróż z plecakiem do Birmy. Pomieszkiwała w Turcji, Hiszpanii i Chile, obecnie na dłuższy czas zawitała do Francji. Kocha przekraczać własne granice. Przez 10 lat związana z ZHR gdzie prowadziła drużynę wędrowniczą. Z zawodu Menadżer ds. najmu powierzchni biurowych i handlowych.

Liderka etapu 19.  W projekcie odpowiedzialna za promocję na profilu Bike Jamboree w serwisie Instagram oraz za kontakty i promocję etapów kanadyjskich.

Andrzej Minkiewicz
W projekcie odpowiedzialny za stronę www, nie tylko pod kątem funkcjonalności, ale także kontentu. Niezastąpiony ogarniacz treści. Jego największą pasją jest żeglarstwo. Żegluje, remontuje łódki, pisze i publikuje głównie o historii żeglarstwa. Pomysłodawca i organizator Festiwalu Filmów Żeglarskich JachtFilm.

Kontakt: Andrzej Minkiewicz

Marcin „Medyk” Błeński

Marcin „Medyk” Błeński

W projekcie odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Z zawodu ratownik medyczny. Podróżnik, ratownik wodny i morski. Instruktor i szkoleniowiec. Na stałe w Medyk Rescue Team.

Adam Tulec
Kontakt: Adam Tulec

👏🚴‍♂👏🚴‍♀👏🚵‍♂👏🚵‍♀👏🚴‍♂👏🚴‍♀👏🚵‍♂👏🚵‍♀👏

Dzięki nim ruszyliśmy:

Kamila Kielar

Kamila Kielar

Lubi o sobie mówić, że jest przyrodnikiem. Wielka miłośniczka niedźwiedzi i dalekiej Północy. Brała udział w dwóch etapach Afryki Nowaka, samotnie przemierzyła rowerem w poprzek Kamczatkę i Alaskę, prowadziła też etap Rowerowego Jamboree 2015 przez Iran i Turkmenistan. W 2017 wybiera się do Stanów Zjednoczonych, by przejść legendarny pieszy szlak Pacific Crest Trail. Autorka kilku wystaw fotograficznych, wielokrotnie nagradzana za swoje podróże i za to, jak o nich opowiada. W Bike Jamboree odpowiedzialna za zaplanowanie trasy i etap prowadzący przez Cieśninę Beringa – z Rosji na Alaskę.

Aleksandra Łucja Jaworska

Aleksandra Łucja Jaworska

W projekcie odpowiadała za cały HR w tym rekrutację liderów etapowych oraz część IT poza stroną www. Na co dzień mieszka w Warszawie.

Najczęściej – wspinacz w podkrakowskich skałkach, Tatrach i pilot paralotni. Uwielbia podróże. Najlepiej długie i wymagające. W myśl zasady „gdzie diabeł nie może tam babę pośle” pojechała w Himalaje i weszła na Island Peak, w paśmie Cordillera Blanca na dwa pięciotysięczniki. Przejechała wszerz i prawie wzdłuż (w tym na rowerze): Chiny, kawałek Kirgistanu, Bałkany, Europę zachodnią, Ukrainę, Gruzję, Armenię, Norwegię, USA. Statystyk, informatyk i pasjonatka algorytmów na co dzień wymyśla modele data miningowe i pisze programy. Naukowo, pracuje nad otwarciem przewodu… doktorskiego jako przyszła pani neurobiolog/genetyk. W wolnym od pracy i nauki czasie – wiolonczelistka, a w wolnym czasie od wolnego czasu pasjonatka treningów akrobatyki i triathlonowych, papierowego origami, okazjonalnie dziennikarz.

Piotr Tomza

Piotr Tomza

Z zawodu dziennikarz i redaktor, od lat związany z festiwalem Kolosy. Publikował m.in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Polityce”, „Kontynentach”, „National Geographic Traveler” i ExplorersWeb. Autor książek Pokolenie Kolosów (2014), Afryka Nowaka (2014) i Nanga Parbat (2016). Uczestnik sztafet Afryka Nowaka 2009-2012 i Rowerowe Jamboree 2015. Wiceprezes Stowarzyszenia Afryka Nowaka. W Bike Jamboree był odpowiedzialny za komunikację wewnętrzną i zewnętrzną, redakcję tekstów oraz zarządzanie profilem facebookowym.

Weronika Szatkowska
W przerwach między muzycznymi jammami na bębnach, wyprowadzaniem ludzi w góry i krzaki jako przewodnik oraz poszukiwaniem zaskakujących historii, studiuje koreański na Uniwersytecie Warszawskim. Szalenie dumna drużynowa wędrowników z HWDW Trzask. Mówi językami świata: po hiszpańsku z radością, po angielsku z przymusu, po francusku z rozpaczą, po rosyjsku angażując ręce a po koreańsku coraz lepiej, od kilku miesięcy mieszka bowiem w tym kraju.

W projekcie była odpowiedzialna za promocję wewnątrz ZHP.

Piotr „Jawor” Jaworski
W projekcie nieoceniony wspomagasz dla etapów rosyjskich, odpowiedzialny za tłumaczenie wszelkich tekstów, pism, wpisów facebookowych i strony www na język rosyjski oraz kontakty z ambasadą i instytucjami rosjskimi, dzięki którym koszty odbycia etapów 10-15 znacznie się obniżyły!